Західна преса пише про корупцію в Укроборонпромі, яку виявило НАБУ
- Подробиці
- Опубліковано 26.12.2017 11:55
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1590
Україна готується отримати Західне військове устаткування, однак, власна оборонна промисловість України залишається корумпованою, пише журналіст Аскольд Крушельницький у статті для Foreign Policy, повідомляє «Голос Америки».
Звіт антикорупційного бюро України, складений в 2017 році, вказує, що в Укроборонпромі здійснювались маніпуляції з контрактом на 39 мільйонів доларів на постачання запчастин для Антонова AN-32 міністерству оборони Іраку.
У документі йдеться про розслідування НАБУ діяльності двох високопосадовців Укрспецекспорту, підрозділу концерну, що займається експортом зброї, а також громадянина Індії, який проживає в Києві і, за повідомленнями, переказав близько 6 мільйонів доларів на банківський рахунок компанії, що називається Paramount General Trading з ОАЕ, йдеться в статті.
Компанія в ОАЕ мала надати запчастини, однак, за даними слідства компанія нічого не постачала і запчастини були надані з існуючих запасів Укроборонпрому.
НАБУ стверджує, що «банківські рахунки було використано посадовцями Укрспецексопрту для проведення корупційних дій, пов’язаних з коштами кримінального походження», повідомляє видання.
Звіт антикорупційного бюро також свідчить, що певні гроші з рахунку Paramount General Trading переводились до інших компаній та на ряд банківських рахунків. Наприклад, 140 000 доларів виплати було переведено на рахунок у Wells Fargo банк, який належав компанії Aragon International Petroleum, кінцевим власником якого виступила донька одного з керівників Укрспецекспорту, йдеться в документах, на які посилається журналіст.
В звіті також вказується, що ця донька мала інший рахунок в банку ABN AMRO в Нідерландах, на який було переведено 140,000 доларів. Антикорупційне бюро підозрює, що гроші переводились і на рахунки іншої дочки керівника, яка є громадянкою США.
Речниця Укроборонпрому зазначила, що багато зі звинувачень в корупції є частиною пропаганди в рамках гібридної війни росії проти України. Вона визнала, що поліція та прокуратура розслідувала контракт на постачання запчастин до Іраку, але сказала, що «компанії та посадовці не виявили порушень».
«Більшість з цих звинувачень – не правдиві», - зазначила адміністрація президента України в коментарі виданню.
В інтерв’ю FP в Вашингтоні заступник Генерального прокурора України Євген Єнін визнав, що боротьба з корупцією в Україні просувається повільно, зазначивши, що реформи потребують часу.
«Очікування від нових антикорупційних інституцій дуже перебільшені, - зазначив він, - масштаби корупції настільки великі, що не можливо подолати це питання за один день, чи рік». Єнін наголосив, що необхідно замінити тисячі людей в корумпованій системі судочинства, включаючи суддів, однак не варто звільняти 10 000 людей просто заради шоу і намагатись швидко замінити їх кваліфікованими співробітниками.
На важливості боротьби з корупцією в Україні наголошував і Держсекретар США Рекс Тіллерсон, який заявляв: «Для України немає сенсу боротися за своє тіло на Донбасі, якщо вона втрачає свою душу через корупцію. Антикорупційні інститути повинні підтримуватися, фінансуватися і захищатися».
Фото АР
Також з цієї категорії...

Трамп готовий свідчити під присягою...
11 июн. 2017 г.

Сенатор Маккейн голосував проти співпраці...
17 июн. 2017 г.

Сенату США не вдалося до...
20 янв. 2018 г.
Набираючі популярність...

Супермен Трамп і підступний Лютор-путін
11 июл. 2025 г.

Відкрита правда про «коаліцію рішучих»,...
16 июл. 2025 г.

Щодо пересування ліжок у Кабміні
18 июл. 2025 г.
Останні новини
26.07.2025 10:00
Збито-подавлено 200 цілей противника26.07.2025 09:52
1080 кацапів подохло минулої доби на українській землі25.07.2025 10:09
Збито-подавлено 54 ворожих БпЛА25.07.2025 10:00
980 москалів подохло минулої доби на українській земліГоловні новини за сьогодні 24 липня. Безпілотники атакували російські міста Сочі та Адлер у Краснодарському краї
Коментарі