​New York Times опублікувала запитання, які спецпрокурор Мюллер має намір поставити Трампу

Президент США Дональд Трамп у вівторок назвав ганебним витік в ЗМІ запитань, які хоче поставити йому спецпрокурор Мюллер, який розслідує справу російського втручання у вибори. В понеділок увечері газета The New York Times опублікувала 44 запитання, які передали адвокатам Трампа. Запитання стосуються звільнення директора ФБР Джеймса Комі і контактів між передвиборчим штабом Трампа і москвою, повідомляє «Голос Америки».


«Це так ганебно, що запитання, пов'язані з полюванням на відьом через росію були «злиті» в ЗМІ, - написав Трамп в Twitter. - Ніяких запитань про змову. Ах, я зрозумів ... ви вигадали сфабрикований злочин, змову, якої не було, і розслідування почалося з незаконного розголошення секретної інформації. Чудово!»

В іншому твіті Трамп написав: «Здається, було б складно перешкодити правосуддю в зв'язку зі злочином, якого не було».

Однак, судячи з формулювання запитань, Мюллер все ж шукає доказів можливої змови. Деякі запитання стосуються російського втручання, а також будь-якої можливої координації між передвиборчим штабом Трампа і кремлем. Серед іншого, Мюллер має намір запитати, що Трампу було відомо про зв'язки між москвою і членами його передвиборчого штабу, в тому числі колишнім керівником його передвиборчої кампанії Полом Манафортом.

Мюллер висунув низку звинувачень проти Манафорта, однак жодне з них не стосується російського втручання у вибори. Сам Манафорт заперечує, що мав будь-яке відношення до подібних зусиль.

Трамп неодноразово називав розслідування Мюллера «полюванням на відьом» і наполягає, що ніякої змови між його передвиборчим штабом і росією не було. Він також звинувачує Комі у витоках секретної інформації. Мюллеру було доручено очолити розслідування щодо російської справи після того, як Трамп відправив Комі у відставку в травні 2017 року.

Хоча команда Мюллера запевнила адвокатів Трампа, що він не є ціллю розслідування, одне із завдань розслідування - встановити, чи були дії президента перешкоджанням правосуддю, і його хочуть розпитати про кілька епізодів, що відбувалися за час його роботи.

Багато із запитань, які були опубліковані в NYT, присвячені темі перешкоджання правосуддю, в тому числі його обуреної реакції на рішення міністра юстиції Джеффа Сешнса відсторонитися від розслідування.

Адвокат Трампа Джей Секулоу відмовився дати коментарі з приводу опублікованих запитань, як і адвокат Білого дому Тай Кобб.

Деякі запитання стосуються бізнесу Трампа і обговорень можливої угоди з нерухомістю в москві, яку він обговорював зі своїм особистим адвокатом Майклом Коеном. Дії самого Коена є предметом окремого розслідування ФБР.

Одне із запитань присвячене тому, чи обговорював Трамп справу зустрічі з російським президентом володимиром путіним. В іншому Мюллер питатиме, що президенту було відомо про можливі спроби його зятя Джареда Кушнера створити певний канал зв'язку з росією в період до інавгурації.

Кілька запитань присвячені колишньому раднику Трампа з національної безпеки Майклу Флінну, який визнав свою провину в наданні неправдивих свідчень ФБР про свої контакти з російським послом Сергієм Кисляком у перехідний період. Флінн зараз співпрацює з розслідуванням Мюллера.

Флінн був звільнений 13 лютого 2017 року після того, як в Білому домі заявили, що він ввів адміністрацію в оману щодо своїх контактів з росією, заявивши, що не обговорював санкції з представниками російської влади.

Роберт Мюллер. Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.