У світі відзначають День свободи преси. В Україні ситуація для ЗМІ залишається тривожною
- Подробиці
- Опубліковано 03.05.2018 20:50
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1812
«У 25 річницю Дня свободи преси ми поновлюємо нашу відданість просуванню вільної преси, яка є наріжним каменем демократії», - наголосив у заяві присвяченій Дню свободи преси Держсекретар США, повідомляє «Голос Америки».
«Сполучені Штати високо цінують свободу преси, як ключовий компонент демократичного управління. Просуваючи вільну пресу, ми забезпечуємо поінформованість громадян, активну участь у прийнятті політичних рішень і краще забезпечуємо підзвітність уряду.
Сьогодні ми вшановуємо багатьох журналістів та представників ЗМІ, які присвятили свої життя, часто наражаючись на великий ризик, просуванню прозорості та підзвітності по всьому світові», - йдеться в заяві.
До цієї дати організація «Репортери без кордонів» опублікувала світовий індекс свободи преси, який дозволяє скласти уявлення про міжнародну ситуацію в цій сфері.
За цим індексом, Україна зайняла 101 позицію, дещо покращивши свій результат порівняно з 102 місцем в 2017.
«Колишні радянські країни залишаються серед найбільш репресивних у світі. З 12 країн, лише 5 мають деяку свободу преси: Грузія №61, Вірменія №81, Молдова №81, Киргизстан №98 і Україна №101 зі 180 країн. росія – на 148 місці, а інші ще гірше. Сумно» - так прокоментував дослідник Atlantic Council Андерс Аслунд результати рейтингу.
За перший квартал 2018 року в Україні зафіксували 37 випадків фізичних нападів на журналістів, повідомив Радіо «Свобода» Інститут масової інформації.
Головними порушниками прав журналістів у 2018 році стали звичайні люди (серед яких багато учасників різноманітних акцій протесту), а також представники місцевої влади та правоохоронці, повідомила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк.
«Топ-5 регіонів із найбільшою кількістю порушень: Луцьк, Полтава, Одеса, Миколаїв і Київ. У мене велике питання до голів ОДА та поліції, адже нам відомо, що в Луцьку і Полтаві заяви журналістів реєструються як звернення громадян. Я вважаю, що туди варто поїхати з місією, адже ця ситуація ненормальна», – сказала Романюк.
За аналогічний період 2017 року експерти ІМІ зафіксували 17 нападів на працівників медіа, а тому, за словами Романюк, ситуація в країні «стає тривожною».
Наприкінці минулого місяця Національна спілка журналістів України повідомила, що за перші три місяці 2018 року в Україні зафіксували 21 випадок фізичної агресії до журналістів під час виконання професійних обов’язків.
Фото AP
Також з цієї категорії...
В Турции предпринята попытка военного...
16 июл. 2016 г.
У Конгресі США заплановані слухання...
8 мар. 2017 г.
Трампу порадили до G20 озброїти...
3 июл. 2017 г.
Набираючі популярність...
The Economist оприлюднив приблизні дані...
28 нояб. 2024 г.
Заява генерального секретаря НАТО про...
28 нояб. 2024 г.
Очільник польського уряду Дональд Туск...
28 нояб. 2024 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 27 листопада обговорив наступні бойові дії:
Коментарі