​Світ відреагував на вбивство журналіста Аркадія Бабченка у Києві

Західні оглядачі, експерти і журналісти коментують вбивство у Києві російського журналіста Аркадія Бабченка, пише «Голос Америки».


«Ще один росіянин [...] Аркадій Бабченко, сьогодні (29 травня – ред.) був вбитий. Він був відвертим критиком путінського режиму. Скільки подібних випадків ми можемо терпіти у той час, коли західні лідери, такі як Макрон, їдуть у росію, аби віддати шану путіну?», - написав в Твіттері Майкл Карпентер, колишній високопосадовець Пентагону і директор Центру Байдена.

Водночас експерт Атлантичної Ради Андерс Аслунд зазначив: «Це – ніщо інше, ніж убивство російського дисидента в Україні. Жахливо!»

Директор Російського Інституту в Королівському Коледжі у Лондоні Сем Грін вказав на сигнал, який можна прочитати із убивства критика кремля.

«Коротше, меседж такий: Поїдете, уб’ємо. Залишитеся – теж, напевно, уб’ємо, але без витрат на проїзд і зайвих витрат пального. Тож, сидіть, вороги, вдома. Екологічніше буде, і з меншим навантаженням на бюджет. Він не гумовий».

Грін також звернув увагу на те, як швидко активізувалась російська фабрика тролів, реагуючи на новину.

«Не минуло навіть і години, після того, як журналіст і критик кремля Аркадій Бабченко був убитий у Києві, а кібер-путіністи уже працюють на повну силу. Вони не мали чекати на вказівки. Вони знають, що робити» - зазначив аналітик, реагуючи на коментарі, які опублікували певні користувачі під його повідомленням.

Американська журналістка Джулія Дейвіс, яка викриває російські фейкові новини, прокоментувала новину так: «Журналістів-розслідувачів та опозиційних активістів, які наважуються уявити росію без путіна, убивають – одного за одним. Аркадія Бабченка застрелили у спину сьогодні (29 тарвня – ред.)».

«Вбивство. Це звичайна справа для путіна в Україні, Великій Британії, Сполучених Штатах», – написав на своїй сторінці у Твіттері російський опозиціонер Гаррі Каспаров.

«Після вбивства 298 людей на MH17, чого путін має хвилюватися?» - додав він.

Бабченко покинув росію в лютому 2017 року. Він пояснював своє рішення інформацією про можливість відкриття кримінального провадження щодо нього.

За кілька місяців до цього, у грудні 2016-го, він заявив, що не має співчуття з приводи жертв авіакатастрофи літака Ту-154, на борту якого були російські військові, журналісти та артисти ансамблю імені Александрова, які летіли вітати з Новим роком своїх військових у Сирії. Після цього в росії почали збирати підписи за позбавлення Бабченка громадянства.

Останнім часом журналіст працював ведучим на кримськотатарському телеканалі ATR у Києві.

Останній запис у Твіттері самого Аркадія Бабченка:

Аркадій Бабченко. Фото Courtesy Image



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.