​Об’єднавчий собор в Україні - на сторінках західних ЗМІ

У суботу в Україні відбувся об’єднавчий собор православних церков. Що західні видання пишуть про цю подію, передає «Голос Америки».


Визначення провідника церкви «припинить відносини, які надавали вплив російським лідерам в Україні з 17-го століття», - пише The Washington Examiner.

Після зміни в проводі православної церкви, путіну стане складніше проводити «гібридну війну», в рамках якої росія втілювала операції під прикриттям і, натомість, звинувачувала Україну у переслідуваннях етнічних росіян.

«Одним з найбільших розколів в християнстві за століття» назвали об’єднавчий собор в репортажі NBC, порівнявши його з відокремленням православ’я від католицтва в 1054 році. Критики незалежності української церкви попереджають, що це може призвести до насильства та силових захоплень церков, лояльних російській гілці, наголошує видання. З іншого боку, це рішення може зменшити політичний вплив на церкву, зазначили в NBC, навівши аргументи православного священника Кирила Говоруна, професора теології університету Лойоли в Лос-Анджелесі: «кремль використав Православну церкву з політичною метою і автокефалія має нейтралізувати цей негативнй вплив».

Журналісти газети The Guardian поспілкувалсь з монахами на Афоні в Греції, які мають різне ставлення до незалежності української православної церкви. Видання наводить слова грецького монаха Макарія, який живе на Афоні 51 рік: «Україна – незалежна країна і заслуговує на власну церкву».

Однак, не всі поділяють погляди Макарія, зазначає видання. Монах з України Агафон назвав прихильників незалежної української церкви «розкольниками та єретиками». Через теперішню опозицію російської церкви Вселенському партіархату, а також інші фактори, для росіян стало складніше відвідувати Афон. Так, бізнесмен Костянтин Малофєєв, який зараз перебуває під санкціями ЄС та США, тепер менше подорожує на Афон через режим санкцій. Все ж вплив росіян на монастир залишається значним. Журналісти поговорили з отцем Олександром з Луганська, який підтримував сепаратистів після 2014 року. На його думку, незалежність української церкви «означатиме, що 5-7 мільйонів людей потраплять до пекла».

Посол США до Греції Джеффрі Пайет, який раніше служив послом США в Україні, зазначив виданню, що став свідком того, як росіяни застосовують в Греції подібну тактику, що і в Україні. «Звичайно, вони (росіяни) не мають в Греції того ж впливу, як в Україні, але використовують ту саму тактику», - заявив посадовець.

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 24 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.