​Трамп здивував членів свої адміністрації виправданням вторгнення СРСР до Афганістану

Під час спілкування з членами адміністрації США в середу президент Дональд Трамп припустив, що Радянський Союз вторгся до Афганістану, намагаючись приборкати тероризм, але коштовна війна призвела до розпаду СРСР, повідомляє «Голос Америки».


«росія була Радянським Союзом, - сказав Трамп, звертаючись до членів своєї адміністрації. – Афганістан зробив з неї росію, бо вони збанкрутували через війну в Афганістані. Причина того, чому росія була в Афганістані – це надходження терористів до росії. Вони вірно робили, що були там». Трамп також наголосив, що країни, які є регіонально ближчі до Афганістану, такі як Пакистан та росія, мають відігравати більшу участь у боротьбі проти Талібану та Ісламської держави.

Така оцінка радянського вторгнення до Афганістану відрізняється від загальноприйнятого. До цього привернув увагу журналіст Bloomberg Стівен, навівши історичну довідку Держдепу про вторгнення СРСР до Афганістану.

«Це був вододіл Холодної війни, адже СРСР вперше вторгся до країни поза Східним блоком - стратегічне рішення, яке засудили майже всі країни світу», - йдеться в довідці, серед іншого.

СРСР вторгся до Афганістану в 1979, щоб підтримати лояльний до СРСР уряд. США, за президентства Рейгана, засудили вторгнення і підтримали повстанців-моджахедів. Війна стала затяжною для СРСР і була одним з факторів, який спонукав до його розпаду, нагадує USA Today.

Американські аналітики були шоковані позитивним відгуком президента про вторгнення до Афганістану.

«Для запису, Радянське вторгнення до Афганістану було класичним виявом імперських амбіцій. І участь Пакистану є однією з потужних причин, чому Талібан залишається потужним і війна триває. Останнє, що нам треба, це участь Пакистану», - пише Ричард Гаас, президент аналітичного центру Council on Foreign Relations.

«Навіть найбільш безсоромні радянські пропагандисти ніколи не заявляли, що афганські терористи атакували росію», - сказав експерт з Афганістану Нью-Йоркського університету Барнетт Рубін в коментарі для The Washington Post.

«Американці не завжди згодні з тим, як США відповіли на вторгнення – зернове ембарго адміністрації Картера і озброєння антирадянських партизанів, багато з яких мали ісламістські переконання. Однак, всі погоджувались, що Радянський Союз погано вчинив, розпочавши вторгнення. До сьогодні», - пише New York Magazine.

Водночас, як писав російський опозиціонер Володимир Кара-Мурза в The Washington Post в грудні, теперішній уряд росії просуває постанову на захист радянського вторгнення до Афганістану.

Це – ще одна спроба перегляду історії в росії, адже в 1989 році Радянський Союз вивів війська з Афганістану і засудив вторгнення як таке, що «заслуговує на моральний та політичний осуд». Того ж року було розібрано Берлінську стіну, що знаменувало кінець Холодної війни.

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.