​Трамп звернув увагу на інтерв’ю Луценка і заявив, що російське втручання у вибори США зникає, а українська змова постає

В своєму твіті, виданому в середу ввечері, президент США Дональд Трамп процитував журналіста видання The Hill, який писав про інтерв'ю українського генпрокурора Юрія Луценка. «Джон Соломон: Російська змова зникає, а українська змова на допомогу Клінтон постає», - написав Дональд Трамп. Під такою назвою вийшла колонка дописувача Джона Соломона у виданні The Hill 20 березня, повідомляє «Голос Америки».


«Чи намагалась Україна таємно допомогти Гілларі Клінтон виграти вибори 2016 року? Генеральний прокурор говорить, що доказів достатньо, щоб почати розслідування», - так Джон Соломон представив свою статтю.

«Український генеральний прокурор повідомив у інтерв'ю, опублікованому в середу The Hill.TV, що він розпочав розслідування стосовно того, чи правозахисний апарат його країни навмисно здійснив витік фінансових документів протягом президентської кампанії 2016 року про тогочасного голову кампанії Трампа Пола Манафорта, сподіваючись схилити вибори на користь Гілларі Клінтон», - йдеться в колонці.

В інтерв'ю виданню The Hill, оприлюдненому 20 березня, Луценко заявив, що відкриває кримінальне провадження про ймовірні спроби громадян України втрутитися у вибори президента США 2016 року.

«Сьогодні ми почнемо кримінальне розслідування з цього приводу і дамо правову оцінку цій інформації», – сказав Луценко.

Генпрокурор перевіряє інформацію від народного депутата України про те, що директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник намагався втрутитись у вибори в США на користь Гілларі Клінтон. Народний депутат надав аудіозапис, на якому людина з голосом, схожим на голос Ситника, обговорює це питання, повідомляє Луценко.

Представник Держдепартаменту, пише The Hill, заявив, що там мають інформацію щодо Ситника.

Луценко також звинувачував Посольство США в Україні в передачі йому переліку осіб, яких не можна переслідувати. Державний департамент видав заяву в середу, назвавши це звинувачення «відвертою фабрикацією».

У США деякі аналітики різко відреагували на інтерв'ю Луценка.

«Український Генеральний прокурор, як видається, використовує дивного пропагандиста в The Hill, щоб поширювати дезінформацію та шкодити розслідуванню російського впливу», - написала, серед іншого, у Твіттер історик Моллі Макью.

Колишній заступник генерального прокурора України Давід Сакварелідзе також охарактеризував заяви генерального прокурора України Юрія Луценка, озвучені в інтерв'ю для американського видання The Hill: «Дешева маніпуляція».

На думку Сакварелідзе, інтерв'ю Луценка виданню The Hill було «явною спробою маніпуляції з боку влади України».

«Через лобістські фірми пролобіювали інтверв'ю, щоб надіслати сигнал Трампу, щоб він їх підтримав на цих виборах, де невеликі шанси, що діюча влада залишиться і що Луценко залишиться генеральним прокурором», - зауважує Сакварелідзе.

Луценко намагається «вибудувати якусь теорію змови, що великий борець за справедливість, права людей та проти корупції - Луценко - хотів навести лад в країні, але йому завадили американці, які втручались у внутрішні справи України і не давали людині працювати. На жаль, у нього така логіка», - розмірковує колишній посадовець, - пише «Голос Америки».

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.