​США та НАТО нагадали росії про кінцевий термін ядерної угоди, росія по-дитячому відмовчується у сторонці

росія все ще має можливість до другого серпня повернутись до виконання Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД), щоб врятувати угоду. Про це представництво США у НАТО нагадало в дописі в соцмедіа, повідомляє «Голос Америки».


«Кінцевий термін – 2 серпня 2019 року. росія все ще має нагоду врятувати Договір про РСМД, повернувшись до повного і достовірного виконання угоди. США та союзники в НАТО багато зробили для того, щоб підтримати контроль над озброєнням, і росія має зробити так само», - йдеться в повідомлення представництва.

У НАТО також відзначили, що свідчення повернення росії до виконання угоди поки відсутні.

«Немає свідчень, що росія повертається до виконання ДРСМД», - заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ під час Аспенського форуму Альянсу.

«Після кінцевого строку 2 серпня, угоди більше не існуватиме. НАТО продовжує закликати росію повернутись до виконання, через важливість угоди», - йдеться в повідомлення, розміщеному прес-службою Альянсу.

Виступаючи на Аспенському форумі 17 липня, Столтенберґ розповів про те, які зміни на краще привніс договір про РСМД для безпеки в Європі.

«Я належу до покоління європейських політиків, яких сформувало розміщення російських ракет SS-20 в 70-х та 80-х роках і натівських «Першингів» та крилатих ракет у відповідь на російські ракети... Я брав участь у демонстраціях проти цих ракет з багатьма друзями з довгим волоссям і вельми радикальними поглядами», - згадує Столтенберґ.

Посадовець нагадав наскільки позитивною була новина про підписання ДРСМД президентом США Рональдом Рейганом та керівником СРСР Михайлом Горбачовим в 1987 році, які «не просто скоротили кількість цих ракет, а заборонили їх всіх - до нуля».

Президенти Рейган і Горбачов. Фото Gettyimages

«Тепер росія почала розміщувати ці ракети знову, - наголосив політик. - Тепер вони називаються SSC-8. Вони інші, але загроза та сама. Вони мобільні, їх важко виявити, вони можуть сягати європейських міст за хвилини і зменшити час на реакцію і таким чином зменшити поріг для будь-якого використання ядерної зброї у збройному конфлікті».

США та НАТО неодноразово звинувачували росію у порушенні існуючого Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності, який було укладено між США та СРСР у 1987 році і завдяки якому вдалося ліквідувати крилаті та балістичні ракети, здатні вражати цілі на відстані від 500 до 5500 км.

Наприкінці червня виконуючий обов'язки Міністра оборони США Марк Еспер оголосив, що росія має термін до другого серпня, щоб врятувати угоду, яка передбачає скорочення ядерного арсеналу росії та США.

Компоненти ракети SSC-8/9M729. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Бійці ССО Збройних сил України завдають суттєвих втрат військам противника у Курській області, зокрема військовослужбовцям КНДР

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.