​Американці почали масово скуповувати зброю через пандемію, протести і страх невизначеності

За перші шість місяців 2020 року понад 2 мільйони американців вперше купили вогнепальну зброю, повідомила Національна асоціація власників зброї. Спеціалізовані крамниці відзначають понад 80% зростання продажів зброї навесні у порівнянні із 2019 роком, повідомляє «Голос Америки».


Почуття страху і непевності через пандемію, а пізніше й побоювання за власну безпеку після початку масових протестів проти расової нерівності змусили все більше людей, зокрема, афроамериканців, купити вогнепальну зброю.

Деймон Фінч, президент клубу власників зброї «Hudson Valley Shooting Sports» у штаті Нью-Йорк розповідає:

«Спершу ми починали як кілька людей, що збираються разом. Я професійно навчаю стріляти. Але із березня, коли губернатор закрив штат на карантин, люди відчули непевність, ризик, і ми почали отримувати купу дзвінків від власників і тих, хто лише хотів купити зброю. І я вирішив: відкриємо клуб. Ми є частиною мережі Національної асоціації афроамериканців-власників зброї, і кількість наших членів щодня подвоюється, потроюється».

У червні американці купили рекордні майже 4 мільйони одиниць вогнепальної зброї. Найбільший сплеск таких покупок, за даними в ФБР, припадає на середину березня, коли президент Трамп оголосив режим надзвичайної ситуації через COVID-19. Другий – на початок червня в розпал протестів після смерті при затриманні афроамериканця Джорджа Флойда. При чому, рушниці й пістолети почали купувати як білі, так і темношкірі американці. Учасники клубу кажуть: відчувають посилення міжрасової напруги.

«Коли ми питаємо людей, чому вони приєднались до нас, ми чуємо, що це, очевидно, власна безпека, бажання навчитись стріляти, із усім тим, що коїться в світі, вони хочуть вміти захистити себе і родину», - каже Фінч.

Расові проблеми лише провокують різноманітні озброєні угруповання, одні з яких пропагують ідею вищості білої раси, а інші – просувають купівлю зброї серед афроамериканців. В умовах, коли в руках людей опиняється все більше гвинтівок, у клубі «Hudson Valley Shooting Sports» кажуть, що для них пріоритет – навчити нових членів безпечному їх використанню. При чому, лави клубу поповнюють молодь і старші люди, чоловіки та жінки, білі, афроамериканці, латиноамериканці, правоохоронці, шкільні вчителі, адвокати, продавці.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.