Нагірний Карабах: Мінськ, який здох
- Подробиці
- Опубліковано 04.10.2020 11:02
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 3405
Вірменія заявила третього жовтня, що використовуватиме «всі необхідні засоби» для захисту етнічних вірмен від нападу Азербайджану, який оголосив, що його війська захопили низку сіл у боях за гірський анклав Нагірний Карабах. Кількість загиблих в боях за Нагірний Карабах зросла щонайменше до 230. Кожна сторона заявила, що знищила сотні танків іншої. Азербайджанська сторона заявила про виграш, і президент Ільхам Алієв надіслав привітання військовому командирові, привітавши його з тим, що армія відбила певну кількість поселень.
«Сьогодні азербайджанська армія підняла прапор Азербайджану в Мадагізі. Мадагіз - наш», - заявив Алієв у соцмережах. Згодом він оголосив про взяття ще семи сіл. Сотні людей вийшли на вулиці столиці Азербайджану Баку святкуючи цю подію, тримаючи прапори та плакати із написом «Карабах був і буде нашим».
Представник Міністерства оборони Вірменії Арцрун Ованесян заявив, що ситуація часто змінюється. «У такій великій війні такі зміни є природними. «Ми можемо зайняти позицію, а потім залишити її через годину», - сказав він журналістам.
Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян у телевізійному зверненні до громадян заявив, що бойові дії на всьому фронті були напруженими. «На сьогодні ми вже маємо значні людські втрати, як військові, так і цивільні, велика кількість військової техніки вже непридатна для використання, але супротивник досі не зміг вирішити жодного зі своїх стратегічних питань», - сказав він.
До цього часу збройні сили Вірменії стримувались від вступу у війну поряд із військами Нагірного Карабаху. Але Пашинян зобразив конфлікт як національну боротьбу і порівняв його з війною країни з Османською Туреччиною на початку 20 століття.
Його міністерство закордонних справ заявило, що Вірменія, як гарант безпеки Нагірного Карабаху, вживатиме «всіх необхідних засобів та заходів», щоб запобігти, «масовим звірствам» силами Азербайджану та його союзника Туреччини. Представник міністерства відмовилася коментувати, які кроки ці звірства можуть спричинити.
Останні бойові дії - наймасштабніші з 1990-х років, коли було вбито близько 30 000 людей. Сьогодні військові операції в нагорному Карабасі викликають занепокоєння міжнародної спільноти і змушують замислитись щодо стабільності на Південному Кавказі, адже саме через Південний Кавказ прокладено трубопроводи, що доставляють азербайджанську нафту та газ на світові ринки.
24 березня 1992 року ОБСЄ сформувала Мінську групу мета якої була сприяти врегулюванню Нагорно-карабахського конфлікту. І тоді теж участь у групі складали: росія, Франція та США. Проте, як нещодавнонаголосив міністр іноземний справ Туреччини Мевлют Чавушоглу на спільній прес-конференції з італійським колегою Луїджі ді Майо: Мінська група ОБСЄ за роки свого існування навіть не намагалася врегулювати вірмено-азербайджанський конфлікт.
Також з цієї категорії...

Военная хунта захватила в России...
13 мар. 2015 г.

NASA відмовилося продовжувати контракт з...
16 окт. 2016 г.

Західна преса пише про корупцію...
26 дек. 2017 г.
Набираючі популярність...

«300 єврейців» замість відповідальності: чергова...
12 апр. 2025 г.

Китай завдає США удару у...
12 апр. 2025 г.

Понад 100 людей загинули внаслідок...
12 апр. 2025 г.
Останні новини
12.04.2025 13:19
Сирський зізнався, скільки українців ще бусифікують12.04.2025 12:08
Китай завдає США удару у відповідь власними величезними митами12.04.2025 09:42
Ворог атакував Київ безпілотниками: поліція документує наслідкиПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 12 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі