​Що буде зі стіною Трампа за президентства Байдена - експерти оцінюють ситуацію

Новообраний президент США Джо Байден обіцяє зупинити будівництво стіни вздовж американсько-мексиканського кордону. При цьому він переконує: уже зведені ділянки конструкції зносити не будуть. «За моєї адміністрації не збудують ні метра нової огорожі», - заявляв під час передвиборчої кампанії Джо Байден, повідомляє «Голос Америки».


Будівництво стіни на кордоні з Мексикою було серед головних обіцянок чинного президента Дональда Трампа.

За даними Митної та прикордонної служби США, до кінця 2020 року США планують добудувати 724 кілометри прикордонної стіни.

За словами Джессіки Болтер з Інституту міграційної політики, більшість урядових контрактів вже затверджені і уряд профінансував будівництво огорожі протяжністю 1188 кілометрів.

«Президент Трамп ще лишається президентом і буде на цій посаді до 20-го січня. То ж до того часу ми можемо очікувати, що будівництво стіни продовжуватиметься», - аналізує експертка Джессіка Болтер. При цьому, каже Болтер, коли Байден стане президентом, він зможе вплинути на проекти, які ще не завершені.

«Його адміністрація (Байдена - ред.), можливо, розглядатиме призупинення контрактів, які зараз виконуються. Можливо, навіть у тих місцях, де вже триває будівництво. Уряд має насправді багато впливу на це. Загалом це дуже легко робиться, інколи, просто оплативши штраф за вихід із контракту», - зазначила Джессіка Болтер.

Наразі рішення президента Трампа використати більшу частину бюджетних грошей на будівництво прикордонної стіни оскаржується в судах і очікує рішення Верховного суду. Між тим, чимала сума вже витрачена на зведення огорожі.

«Гадаю, це буде однією з тих проблем, рішення якої мають знайти під час зміни влади. Рішення Верховного суду насправді не матиме багато значення», - сказав в коментарі Голосу Америки Тоні Паян, директор Центру США і Мексики в Університеті Райс.

Демократи, замість будівництва стіни, пропонують захищати кордон за допомогою новітніх технологій, що виявлятимуть незадокументованих іммігрантів, які перетинають кордон протяжністю 3 тисячі кілометрів на півдні США.

«Я зроблю так, щоб наш кордон був захищений. Але це буде відбуватися з використанням технологій», - заявляв під час виборчої кампанії кандидат від демократів Джо Байден.

Керівник патрульної служби у місті Ларедо, що в Техасі, каже, що стіна допоможе їм боротися зі злочинними угрупованнями, які незаконно перевозять із південних країн до США людей, товари, тощо.

«Заберіть позови. Ми не будемо забирати в людей землю», - обіцяє Байден.

«Коли ми спорудимо стіну, це забере прибутки у злочинних організацій, це гроші, які не повертаються в Мексику для постачання зброї, боєприпасів, які використовують проти наших сусідів за кордоном», - зазначив Метью Гудак, Керівник патрульної служби у секторі Ларедо.

У Ларедо прикордонники наглядають за територією у 270 кілометрів вздовж кордону США та Мексики. Тут планують добудувати ще 113 кілометрів захисної стіни.

Опоненти будівництва стіни заявляють, що конструкція шкодить екосистемам на кордоні між США та Мексикою. Зокрема, погіршує наслідки повеней та блокує шляхи для тварин. Захисники навколишнього середовища закликають Байдена зробити більше для цієї місцевості, ніж просто зупинити зведення стіни.

«У деяких місцях можна буде зовсім знести стіну. Надто велика шкода для екології», - каже Тоні Паян, директор Центру США і Мексики в Університеті Райс.

Крім захисту навколишнього середовища, Байдену доведеться також балансувати гуманітарний фактор та безпеку на кордоні США і Мексики.

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Враг продолжает атаковать нашу страну с воздуха: двумя баллистическими ракетами Искандер М 16 ударными беспилотниками типа «шахед»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.