У штаті Техас через Верховний суд США вимагають переглянути підсумки виборів у 4-х штатах
- Подробиці
- Опубліковано 09.12.2020 12:38
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2347
Штат Техас, намагаючись допомогти президенту Дональду Трампу переглянути результати виборів, що відбулися, заявив у вівторок про подачу до Верховного суду США позову проти штатів Джорджія, Мічиган, Пенсильванія та Вісконсин, в якому зміни, зроблені цими штатами в електоральних процедурах в умовах пандемії коронавіруса, названі незаконними, повідомляє «Голос Америки».
Позов, про який оголосив генеральний прокурор Техасу республіканець Кен Пекстон, поданий безпосередньо до Верховного суду, як це дозволяється в деяких випадках при розбіжностях між штатами.
У поданому позові республіканська влада Техасу звинувачує електоральні органи чотирьох штатів у нездатності не допустити випадків шахрайства у ході голосування поштою, що, як підкреслюється в документі, зменшує вагу голосів, поданих в цих штатах відповідно до закону.
Техас звернувся до Верховного суду з проханням блокувати голоси виборників від чотирьох штатів. У цілому, мова йде про 62 голоси.
«Довіра до законності процесу виборів є священною та об'єднує громадян та штати цього союзу (маються на увазі Сполучені Штати Америки - прим. ГА). Джорджія, Мічиган, Пенсильванія та Вісконсин зруйнували цю довіру та підірвали безпеку та законність виборів 2020-го року», - відзначила офіційна сторінка генерального прокурора Техасу у Twitter.
Президент США Дональд Трамп у вівторок твітував про позов, висловивши думку, що Техас заслуговує благословення за «сміливість та геніальність». Він також робив ретвіти повідомлень, які стосувались позову.
«Боже благослови Техас», - твітував сьогодні губернатор штату Грег Ебботт.
«Настав час постояти за верховенство права у країні», - твітує голова організації, яка підтримує Трампа, Раян Фурньє.
На позов відреагувала прокурор штату Мічиган Дана Нессель, яка назвала його «піар ходом, а не серйозним правовим поданням», повідомляє продюсер каналу MSNBC Кайл Гріффін. Нессель назвала Пекстона «заполітизованим чиновником».
«Дух забирає від зухвалості позову Техасу до Верховного суду - цей штат буквально просить суддів розглянути можливість одним рішенням відкинути мільйони голосів та дозволити законодавчим органам штатів призначити виборників без будь-якого урахування волі людей», - твітує про позов журналіст інформаційної агенції Reuters Лоренс Гарлі.
Позов прокоментував заступник секретаря штату Джорджія Джордан Фукс.
«Звинувачення у позові є неправдивими та безвідповідальними, - відзначив чиновник. - Техас заявляє про 80 000 підроблених підписів на бюлетнях, відправлених поштою, але вони не навели жодного свідка, з яким це відбулося. Це тому, що цього не було».
Нагадаємо, що після низки призначень, здійснених президентом Трампом, судді, які дотримуються консервативних переконань, мають більшість у Верховному суді США: шість до трьох.
За словами представників електоральних органів у штатах, вони не виявили свідчень того, що в ході голосування мало місце шахрайство, здатне змінити результати виборів.
Збільшення кількості випадків голосування поштою пояснюється умовами пандемії, коли багато американців не прийшли безпосередньо на виборчі дільниці, побоюючись заразитися.
Нагадаємо, що в активі Байдена - 306 голосів виборників (тобто, більше необхідних 270), а у Трампа - 232. Кількісно Байден випереджає чинного президента більш ніж на 7 мільйонів голосів.
Техас також просить Верховний суд відкласти голосування в Колегії виборників, яке має відбутися 14 грудня.
Професор юридичного факультету Джорджтаунського університету Пол Сміт заявив, що Техас не має законних підстав для подачі такого позову.
«Неможливо, щоб у штату Техас були підстави скаржитися на те, як в інших штатах йде підрахунок голосів і як там підводяться підсумки голосування», - заявив Сміт.
Передвиборний штаб Трампа і його союзники вже подавали позови в Джорджії, Мічигані, Пенсильванії, Вісконсині та інших штатах, проте не мали успіху. При цьому вони робили непідтверджені фактами заяви про шахрайство в ході виборів. Трамп програв вибори в цих штатах, хоча здобув у них перемогу в 2016 році.
Верховний суд не зобов'язаний проводити слухання по даній справі. Згідно з його рішенням, прийнятим раніше, вирішення розбіжностей між штатами має здійснюватися судами нижчої інстанції.
Мітинг прихильників президента США Дональда Трампа у Вашингтоні у листопаді. Фото AFP
Також з цієї категорії...
Санкції США щодо росії може...
27 мая 2017 г.
Мадуро розірвав дипломатичні відносин з...
24 февр. 2019 г.
Журналіст каналу CNN назвав прихильників...
26 авг. 2019 г.
Набираючі популярність...
О культе личности Трампа и...
22 нояб. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
23 нояб. 2024 г.
1420 москалів подохло минулої доби...
23 нояб. 2024 г.
Останні новини
23.11.2024 09:05
Учора силами ППО збито 64 ворожі БпЛА23.11.2024 08:56
1420 москалів подохло минулої доби на українській землі22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економікиПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі