​НАТО звітує про допомогу Києву: ЄС та Канада у 2024 році надали Україні більше допомоги, ніж США

Країни НАТО перевищили власну мету й надали Україні понад 50 мільярдів євро допомоги у 2024 році. Понад половина цієї допомоги надійшла від Європи та Канади. Решту надали США. Про це 11 лютого заявила речниця Альянсу Еллісон Гарт, повідомляє Голос Америки.


На Вашингтонському саміті НАТО у липні 2024 року країни Альянсу зобов’язалися разом надати щонайменше 40 мільярдів євро на підтримку України у відсічі російській агресії.

Таке безпекове фінансування мало відбутися «на основі пропорційних внесків», здійснених «протягом наступного року».

За словами Гарт, генеральний секретар НАТО Марк Рютте «наразі підтвердив, що союзники перевищили це зобов’язання, надавши понад 50 мільярдів євро допомоги Україні у 2024 році».

«Понад половина цього надійшла від європейських союзників і Канади», - додала вона, не пояснивши, як саме були зроблені ці розрахунки.

Ця заява речниці НАТО з’явилася на тлі вимог президента США Дональда Трампа та представників його адміністрації до європейських країн, щоб Європа взяла на себе більшу частину тягаря підтримки України, а також щоб суттєво збільшила власні витрати на оборону.

Канада та частина європейських союзників НАТО досі не досягли рекомендованого Альянсом рівня оборонних витрат у 2% ВВП.

Як повідомляв раніше Голос Америки, в інтерв'ю NBC News радник Білого дому з питань національної безпеки Майк Волц заявив, що президент Трамп збирається закінчити війну в Україні, але Європа повинна надати Україні гарантії безпеки.

«Я думаю, основний принцип тут полягає в тому, що європейці повинні «володіти» цим конфліктом у майбутньому. Президент Трамп збирається покінчити з цим, і тоді, щодо гарантій безпеки, це точно стосуватиметься європейців», - сказав Волц.

12 лютого міністр оборони США Піт Геґсет відвідає Брюссель, де він, зокрема, братиме участь у засіданні Контактної групи з питань оборони України.

Витрати на оборону та продовження західної підтримки України займатимуть важливе місце в його порядку денному.

«Президент прямо сказав, що нашим союзникам по НАТО потрібно активізуватися ще більше», - сказав Геґсет 11 лютого, перебуваючи у Німеччині.

«Ми цінуємо те, що вони зробили, альянс міцний як скеля, але будь-які альянси вимагають повного розподілу тягаря. Тому ми збираємося говорити про це набагато більше», - додав міністр оборони США.

«Будемо говорити про те, щоб Європа відігравала провідну роль в Україні», - заявив міністр раніше в коментарі Fox News.

Теперішня зустріч Контактної групи з питань оборони України стане першою для нової адміністрації Трампа, і першою, яка відбудеться під керівництвом не США, а Великої Британії.

Тим часом в ексклюзивному матеріалі від 10 лютого агентство Reuters стверджує з посиланням на два неназваних обізнаних джерела, що адміністрація Трампа має намір спонукати європейських союзників купувати більше американської зброї для України.

Кінцева мета плану полягатиме у посиленні позиції Києва перед потенційними майбутніми переговорами з кремлем.

Агентство додає, що американські посадовці, включно з офіційним представником з питань України генерал-лейтенантом у відставці Кітом Келлогом, планують обговорити це питання з європейськими союзниками під час Мюнхенської безпекової конференції наприкінці цього тижня.

Водночас Келлог відмовився коментувати для Reuters згаданий план, зазначивши лише: «США завжди люблять продавати зброю, вироблену в Америці, тому що це зміцнює нашу економіку».

«Існує багато варіантів. Зараз все розглядається», - додав Келлог.

Він також підтвердив, що постачання зброї, схвалені адміністрацією колишнього президента Джо Байдена, продовжують надходити в Україну. Країни Європи почали купувати американську зброю для потреб України за часів президентства Байдена.

Збільшення продажів американської зброї Україні через європейських партнерів є однією з декількох ідей, які розглядають США для продовження оборонної підтримки України без значного залучення американських капіталів, додає Reuters.

Як повідомляв раніше Голос Америки, Трамп також озвучив ідею отримати доступ до українських рідкоземельних мінералів в обмін на продовження американської підтримки.

Деталі можливої угоди щодо рідкоземельних мінералів в обмін на військову підтримку невідомі, попри її велике значення як компоненту політики адміністрації Трампа щодо України.

Як нагадує Associated Press, за роки війни близько 50 країн, які входять до Контактної групи з питань оборони України, спільно надали Києву зброї та військової допомоги на суму понад 126 мільярдів доларів.

На думку адмірала Джузеппе Каво Драгоне, який нещодавно обійняв посаду голови Військового комітету НАТО, головним завданням Альянсу у підтримці України «є забезпечення безперервного та передбачуваного постачання військової допомоги, включаючи боєприпаси, системи протиповітряної оборони та можливості завдання ударів на великі відстані».

«Я не буду міркувати про можливі зміни в політиці США, адже НАТО працює над тим, щоб допомога розподілялася рівномірно та була сталою. Створення програми НАТО з підтримки безпеки та підготовки для України демонструє відданість НАТО довгостроковій підтримці, незалежно від політичних змін в окремих державах-членах», - зазначив Каво Драгоне, слова якого наводить видання АрміяInform.

Фото wiadomosci.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 11 лютого обговорив наступні актуальні теми війни

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.