​Мита Трампа спричиняють ринковий хаос, загрожують політичною реакцією

Довгоочікуване оголошенняДональдом Трампом тарифів у «день визволення» в середу є найбільшим порушенням світової торгівлі за останні десятиліття, тому потрібен час, щоб прояснити політичні, дипломатичні та економічні наслідки, пише інформаційний політичний бюлетень Gzero Media.


Під час драматичного відкриття в Рожевому саду Трамп встановив мита принаймні 10% для більшості торгових партнерів США, що спричинило глобальний розпродаж акцій, повстання деяких республіканців і гнівні докори з боку шокованих торгових партнерів.

Важко передбачити, що станеться далі, тому що минуло стільки часу відтоді, як шок такого масштабу вразив систему глобальних традицій. «Ми буквально повертаємося на 100 років назад у пошуках історичних прецедентів, і я не впевнений, що існує економічний прецедент політичних змін такого масштабу в цьому напрямку», — каже старший аналітик Eurasia Group Грем Томпсон.

Нова політика Трампа зробить для американців дорожче купувати товари з більшості країн, що, як побоюються інвестори, призведе до різкого уповільнення світової економіки та зростання інфляції. Заявлена мета нової політики Трампа полягає в тому, щоб не дати іноземним державам скористатися Сполученими Штатами та підвищити американське виробництво, але спостерігачі та аналітики майже повсюдно скептично ставляться до «золотого віку», який він обіцяє принести.

Оскільки результати вдарять по інвесторам і незабаром вдарять по кишенях споживачів, зростатиме тиск на республіканців у Палаті представників і Сенаті, щоб змусити Трампа змінити курс. Досі популярність Трампа серед його електоральної бази тримала їх у відповідності, але ця нова політика може поставити це під напругу. Четверо сенаторів проголосували разом із демократами (імовірно, лише символічно) проти канадських мит увечері в середу, визнаючи, що республіканці можуть зіткнутися з політичним ударом у проміжних термінах щодо цих поширених мит.

Політична реакція відбувається ще до того, як інші країни навіть запровадять заходи у відповідь, які, як очікується, завдадуть шкоди американському експорту. Найбільший мінус – непередбачуваність.

«Я вважаю, що на даний момент інвестори в усьому світі страждають від невизначеності», — каже Томпсон.

«Якби ви просто прийшли і дуже чітко сказали: «Ось що відбувається, кінець історії», я думаю, багато компаній не були б задоволені, але вони могли б працювати з цим, але це не та історія, яку ми маємо зараз».

Важко побачити щось позитивне в реакції ринків у короткостроковій перспективі, і політична та дипломатична реакція в Сполучених Штатах і за кордоном, ймовірно, перевірить силу підтримки Трампа.

Дональд Трамп тримає документ «Зовнішньоторговельні бар’єри». Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 4 квітня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.