Рішення Конституційного Суду є прогнозованим

ksu10 04 2012

 

Рішення Конституційного Суду щодо права кандидатів на паралельне балотування в одномандатних мажоритарних виборчих округах та багатомандатному, тобто за списками партій, є абсолютно прогнозованим. Про це повідомляє прес-служба ГМ «ОПОРА».


Аналогічна норма визнана неконституційною у 1998 році. Мотиваційна частина рішення грунтувалася на порушенні принципу рівності суб’єктів виборчого процесу. Втім, на думку «ОПОРИ», саме змішана виборча система провокує нерівні умови для суб’єктів виборчого процесу, що балотуються за різними складовими системи.

Інтрига щодо цього питання скоріше стосувалася строків розгляду справи по суті та того, наскільки затягування буде використано проти окремих кандидатів. Якби тлумачення було відтерміновано до моменту початку виборчої кампанії, чи завершення етапу реєстрації кандидатів, то частина суб’єктів виборчого процесу опинилася б у неприйнятній ситуації. Навряд Конституційний Суд відтермінував набуття чинності норми після завершення виборів, як це було зроблено у 1998 році.

Тож кандидати, що підпадали б під дію рішення, були б змушені або самостійно обрати округ, в якому продовжили б кампанію (одномандатний мажоритарний, багатомандатний загальнонаціональний), або, у гіршому випадку, могли б стати заручниками судових позовів від конкурентів. Результати розгляду таких справ могли б бути неоднозначними та направленими на те, щоб позбавити відповідачів права на участь у виборах в тих округах, щодо яких і буде організовано позов третіми особами.

«ОПОРА» в складі Консорціуму виборчих ініціатив одразу після підтримки нової редакції закону «Про вибори народних депутатів України» заявляла про неконституційне положення в тексті. Втім, Президент все ж підписав закон, чим і спровокував прогнозоване рішення КС від 5 квітня 2012 року.

Нагадаємо, що Рішення було ухвалено у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України парламентської більшості щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини п’ятої статті 52, абзацу другого частини десятої статті 98, частини третьої статті 99 Закону України «Про вибори народних депутатів України про право на одночасне висування кандидатів в мажоритарних округах та за списками партій».

 Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

За прошедшие сутки на линии фронта произошли 100 боевых столкновений. Враг нанес 62 авиационных удара - применил по нашим позициям 95 КАБов

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.