​Система Порошенка «свій до свого по своє» не вічна

Вчора напророчив Пашинському, що за ним прийдуть. Друзі питають, чи вірю я в те, що Порошенко це дозволить? Треба пояснити. Дискусія, яку горлопани Пашинський і Вінник намагалися з усіх сил звести до дешевої циркової вистави, велася навколо щойно прийнятого закону про нацбезпеку.


Тема важлива, але закон виявився нікудишній. Він ні в НАТО, ні для перемоги над росією. Взагалі ні до чого.

Найбільше, чим він міг би бути - це законом про реформу сил оборони та безпеки. Але і цим зрештою не став в повній мірі.

Ми про це писали багато. Не загиблюватимусь.

Поясню кулуарну частину.

Ідея закону народилася в розумної людини з РНБОУ, і ця людина поділилась темою з американцями.

Американці погодились, що тема важлива, і будучи людьми системними... виділили Україні кошти на написання цього закону.

Але писали закон не зовсім ті, хто придумав ідею. Ті, хто писали, просто повкидували в текст цитати з найрізноманітніших законів, помінявши в реченнях слова місцями.

Коли американці і натівці побачили перший варіант, то «были несколько обескуражены». Тому написали чемний лист українському начальству - Порошенку, Пашинському і т.д., що, мовляв, в законі має бути таке і таке - і далі по пунктах чітко, що там має бути.

Хлопці, як могли, переклали і переписали, як зуміли, це в закон.

У результаті американці і натівці відчепилися, бо розуміють, що краще українські ...удаки не можуть, але в законі є достатньо, щоб їм не познімали голови за витрачені марно гроші на його підготовку.

Але наші державники не були б баригами, якби не спробували хоч щось урвати для себе.

І новий, не побоюсь цього слова, акт узаконив таємність усього, що стосується оборонного держзамовлення. Це те, що купують наші військові для своїх потреб. І це саме та сфера, де активно пасуться і процвітають ті ж Порошенко з Пашинським.

Але проблема в тому, що таємничість оборонного держзамовлення відрізає усіх іноземних постачальників від участі в забезпеченні України військовими товарами (власне, для усунення конкуренції таємність тут і потрібна). Ми благородно дозволяємо їм надавати собі допомогу, але не зовсім хочемо купувати у них навіть те, що потрібно.

І ось виходить, що американці профінансували закон, відповідно до якого їх американські компанії навряд чи щось зможуть продавати для оборонних потреб України. А якщо зможуть, то винятково через українських посередників, що буде не дуже дешево для українських платників податків. Це якраз те, що страшенно любить Трамп.

Не думаю, що тема для українського парламенту закрита (а закон ми просто перепишемо, коли прийдемо до влади).

І майже впевнений, що такі дешеві розводи по-українські американці не вибачать. А Порошенко і його система «свій до свого по своє» не вічна.

Bohdan Yaremenko, facebook.com

Фото poembook.ruКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Идет восьмидесятый день войны, а в рашистском запоребрике уже начали говорить о капитуляции и истерят по поводу бегства российских оккупантов

подробнее

Опрос

На вашу думку, як має бути страчений путін?

Конфликты и законы © 2008-2022.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.