Потворна трансформація антикорупційних органів
- Подробиці
- Опубліковано 04.09.2024 21:51
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 5320
Почитав публікації стосовно боротьби з корупцією, і згадався радянський анекдот: робітник працював на виробництві мирних газонокосарок і потихеньку виносив запчастини з заводу. Але дома, коли намагався зібрати газонокосарку, в нього завжди виходив кулемет.
Так і в нас: антикорупційні органи, на які покладалося стільки надій, перетворилися на осередки сумнівних неефективних рішень. Вони стали настільки «незалежними», що відчувають себе вище і закону, і моралі, і навіть елементарної пристойності. Лише декілька прикладів.
Заступник директора НАБУ Г. Углава викрив директора того ж самого НАБУ С. Кривоноса у тому, що він тисне на підлеглих та ухвалює рішення під зовнішнім впливом. І подав відповідну заяву до суду, де вказав, що очільник НАБУ «вчиняє дії, що підривають верховенство права задля досягнення приватного інтересу». Тобто, фактично звинуватив у корупції.
Якщо згадати А. Ситника, так той взагалі одночасно і керував НАБУ, і знаходився у реєстрі корупціонерів НАЗК. І нічого, відчуття абсурду у системі не виникало.
А ось ще дуже показовій приклад. Суддя антикорупційного суду М. Галабала два роки діставав колишню дружину, намагаючися через суд зменшити виплату аліментів на дитину до 1 гривні. Це при власній зарплаті 200.000 гр на місяць!
Розумію, можуть бути різні обставини та емоції. Але ж ти член ВАКСу, обстоюєш законність, справедливість і доброчесність, невже про це не треба думати?! А ще цей Галабала був представником у судах М. Злочевського та інших одіозних регіоналів, захищав інтереси російського бізнесу.
Нинішня антикорупційна система згнила зсередини, вона залежна, корумпована, аморальна. При цьому тягне з бюджету шалені гроші на своє утримання, не відпрацьовуючи і третини. Повноваження «антикорупціонерів» захмарні, але вони часто-густо використовуються задля досягнення тих самих «приватних інтересів».
Навряд це можна виправити якімсь вмовлянням та закликами до порядності. Усю антикорупційну систему треба перезавантажувати від нуля. А всіх, хто зараз у ній працює, ретельно перевіряти на порушення закону і відповідність статків реальному способу життя.
Це і влади загалом стосується. Інакше справедливості в Україні не буде, а саме на неї в нас найбільшій соціальний запит.
Олександр Кочетков, facebook.com
Фото зі сторінки ФБ Олександра Кочеткова
Також з цієї категорії...

Останній КОД Наталії Королевської
15 мар. 2012 г.

Про що Вони домовились під...
10 дек. 2019 г.

У Зеленського не виникає когнітивного...
1 июл. 2020 г.
Набираючі популярність...

Маніпуляція соціологією, як підготовка до...
4 апр. 2025 г.

Мита Трампа спричиняють ринковий хаос,...
4 апр. 2025 г.

Китай запровадив додаткові мита в...
4 апр. 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 4 квітня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі