У Януковича готуються обмежити свободу протестів в Україні

svoboda zibran1

 
Українська влада прагне реанімувати скандальний законопроект N2450, який обмежував свободу мирних зібрань в Україні. Про це заявляють в Інституті "Республіка", правозахисній членській організації Всеукраїнської ініціативи "За мирний протест!" та Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ).


Як повідомила вчора прес-служба Президента України Віктора Януковича, допоміжний орган при Президентові України - "Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства" - схвалив текст пропозицій щодо проекту Закону "Про свободу мирних зібрань" та звернувся до Представника Президента у Верховній Раді Юрія Мірошниченка та інших депутатів з проханням внести цей проект на розгляд парламенту. За словами Радника Президента та Голови "Координаційної ради" Марини Ставнійчук, законопроект розроблений безпосередньо "Координаційною радою", а також є "підготовленим громадськістю" і "продуктом консенсусу між владою та громадянським суспільством".

"Хоч на Банковій і дещо причепурили скандальний 2450, але новий текст продовжує бути вбивчим для свободи протестів в Україні. Проект не має жодного стосунку ані до громадськості, ані до свободи мирних зібрань," - вважає голова Інституту "Республіка", правозахисник Володимир Чемерис.

В правозахисній організації стверджують, що "законопроект Ставнійчук" пропонує узаконити обов'язок повідомляти владу про протест за два дні, узаконити можливість забороняти в суді спонтанні мирні зібрання, а про самі "спонтанні зібрання" в проекті також прописаний обов'язок повідомляти владу. "Законопроект Ставнійчук" також пропонує можливість судових репресій щодо спонтанних зібрань, якщо протестувальник не довів владі "невідкладність" свого протесту, а також не довів, що про протест неможливо було повідомити за два дні. "Як показує українська судова практика, навіть двох днів достатньо, щоб суд під будь-яким приводом заборонив проводити мирні зібрання," - зазначають в Інституті "Республіка".

Дивіться також ВІДЕОзапис інтерв'ю Представника Президента у Верховній Раді Юрія Мірошниченка на тему норм "законопроекту Ставнійчук":



Нагадуємо, що нещодавно парламент не включив до порядку денного сесії скандальний законопроект No.2450 (0918) "Про порядок організації і проведення мирних заходів". Спроби ухвалення різних редакцій 2450 також неодноразово викликали масові протести громадських організацій та профспілок по всій Україні. На думку правозахисників, норма останньої редакції законодавчої ініціативи про обов'язок повідомляти владу про протест за два дні у комплексі з іншими нормами законопроекту (як то фактична заборона спонтанних протестів, які зараз дозволені ст.22 Конституції) могли значно погіршити ситуацію зі свободою протестів в усій Україні, повідомляє прес-служба Всеукраїнської ініціативи "За мирний протест!".



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.