Знати – знаю, але відати – не відаю

 
14 квітня відбулося друге засідання оргкомітету Всеукраїнського рейтингового проекту «Моральні авторитети сучасної України», в якому взяли участь: ініціатори проекту – письменник Валя Янко та головний редактор on-lain журналу «Конфлікти і закони» Оксана Котомкіна, а також академік УАН Сенюк Ю.В., представник Національної експертної комісії з питань захисту моралі …П.І., координатор проекту Вербат О.Ю., громадські діячі та учасники Міжнародної молодіжної палати. 
 
В своєму вступному слові письменник Валя Янко (Халецький В.М. – голова Громадської Ради України) повідомив про початок проведення соціологічного дослідження компанією «Research & Branding» стосовно питань:
 
ЧТО ДЕЛАЕТ ЧЕЛОВЕКА АВТОРИТЕТНЫМ ЛИЧНО ДЛЯ ВАС? (до 3-х вариантов ответов) 
 
КТО ИЗ ИЗВЕСТНЫХ НЫНЕЖИВУЩИХ  ЛЮДЕЙ НАШЕЙ СТРАНЫ ЯВЛЯЕТСЯ ДЛЯ ВАС  ЛИЧНО МОРАЛЬНЫМ АВТОРИТЕТОМ? (до 3-х вариантов ответов) 
 
КТО ИЗ ИЗВЕСТНЫХ ИСТОРИЧЕСКИХ ДЕЯТЕЛЕЙ НАШЕЙ СТРАНЫ ЯВЛЯЕТСЯ ДЛЯ ВАС  ЛИЧНО МОРАЛЬНЫМ АВТОРИТЕТОМ? (до 3-х вариантов ответов),
 
а також про досягнуті домовленості щодо підтримки проекту Фондом Богдана Гаврилишина та випуск спеціального номеру газети «Новий Курс України» з анкетами та матеріалами проекту.
 
Сутнісні підвалини проекту виклав у своїй доповіді академік УАН Сенюк Ю.В., які тезово складалися з таких аспектів:
 
1. Фундаментальна  роль моралі в усвідомленні сенсу життя, діяльності та розвитку людини і суспільства.
 
Мораль  задає «абсолютну» («вічну») систему координат, метафізичні підстави та критеріальну основу для «нормативної траєкторії» людської життєдіяльності та «відкриває» бачення напрямків розвитку людини і суспільства. Максимальна близькість нормативної та позитивної траєкторій поєднує «шлях, істину та життя» і торує дорогу людському щастю. Відхилення – веде до зменшення «енергії життя», погіршення емоційного стану, низької тривалості життя, тощо.
 
Без морального самовизначення та самоідентифікації  українського етносу неможливе формування сучасної української нації, а також перехід суспільства з нинішнього атомізованого та хаотизованого в гармонійний стан громадського суспільства.
 
В основі національного і громадянського самовизначення людини лежать морально – вартісні засади. Тому мораль відіграє фундаментальну роль в усвідомленні людиною і суспільством сенсу життя і діяльності, в національному і громадянському самовизначенні суспільства та перетворенні його в самодостатню, здатну до саморозвитку органічну національно – культурну єдність. 
 
2. Мораль  абсолютна («вічна») і мораль відносна. Морально - етична єдність як основа суспільної згоди та духовно – культурного розвитку України.
 
Забезпечення  суспільної єдності на засадах абсолютної моралі відкриває доступ до духовних енергій та реалізації призначення  української нації в сучасному світі. Відносна морально – етична основа, в кращому випадку, - лишень до соціальної синергії та соціальної гармонізації економічного розвитку. 
 
3. Співвідношення  та взаємодія суспільства і держави в формуванні і збереженні морально – духовної єдності, моніторингу та трансляції морально – етичних норм в Україні.
 
Головна мета держави в морально – етичній  площині – забезпечити стале  функціонування спільноти на соціально – культурній основі та засадах полікультурної і полієтнічної толерантності, а також суспільно – етичний порядок. Тому це необхідна, але недостатня умова для мобілізації національно – культурних і цивілізаційно – культурних джерел розвитку та формування системи мотивації українського суспільства.
 
Таким чином прийнятна функція державних інституцій в морально – етичній сфері повинна торкатись переважно регуляторного впливу в суспільно – етичній царині та здійснюватись з допомогою функціональної еліти. Натомість, духовно – моральна та критеріальна основа суспільної згоди повинна бути вироблена і запропонована суспільству ціннісною елітою нації. В такому випадку в режимі взаємодоповнення суспільство і держава набуде потенційної здатності до формування ефективного єдиного ціннісно – функціонального механізму духовно – морального орієнтування та морально – етичного стимулювання і регулювання державно – суспільно – політичних процесів.
 
У зв’язку з цим і виникає  суспільна потреба у створенні недержавної координаційно – стимулюючої інституції у сфері суспільної моралі та етики. 
 
Виновок зроблений академіком УАН Сенюком Ю.В. спонукає до пошуків моральних авторитетів сучасності і їх залучення до створення такої недержавної інституції, яка б мала б ознаки «моральної інквізиції» для державних службовців, бо всі вони присягалися сумлінно слугувати народові і «морального стимулятора» для суспільства, бо без цього його розвиток неможливий.
 
Бо дійсно ЗНАТИ – ЗНАЮ, але ВІДАТИ – НЕ ВІДАЮ…
 


Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Підрозділи ОС були напоготові адекватно реагувати на ймовірні підступні дії противника. Бойових втрат та поранень серед наших бійців не було

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.