Шість конституційних новел щодо правосуддя від Миколи Оніщука

Микола Оніщук. Фото прес-служби Інституту правової політикиПрезидент Інституту правової політики Микола Оніщук, аналізуючи актуальні питання реформування кримінальної юстиції, під час прямого ефіру на Радіо Ера звернув увагу на вичерпуваність законодавчих інструментів для вдосконалення правосуддя в Україні. Зокрема, можливості вдосконалення вітчизняного судочинства екс-міністр юстиції пов’язує з необхідністю внесення змін до Конституції, а саме – розділу «Правосуддя».

Так, одним із першочергових конституційних завдань Микола Оніщук вважає запровадження в Україні виборних мирових суддів, інститут яких виправдав себе на території України ще в дореволюційну епоху. «Введення мирового судочинства дозволяє суттєво зменшити навантаження на державні суди, підвищити рівень відповідальності мирових суддів, які обираються громадою району (міста), суттєво зменшують процесуальний обіг та час розгляду значної кількості спорів, що виникають на місцевому рівні», - відмітив він.

Необхідним, на думку експерта, є також закріплення в Конституції додаткових гарантій запровадження в системі українського судочинства суду присяжних. «Крім того, саме Основним Законом має бути гарантовано право обвинуваченого на суд присяжних не тільки у випадку скоєння злочинів, що передбачають пожиттєве позбавлення волі, але й за тяжкі і особливо тяжкі злочини, що передбачають позбавлення волі більше п’яти років», - сказав Микола Оніщук.

Більш ніж актуальною є одна із вимог низки останніх резолюцій Європарламенту та Ради Європи змінити на конституційному рівні порядок, повноваження та склад Вищої Ради Юстиції. «Зокрема, саме Конституція має забезпечити більшість у складі ВРЮ представників суддівського корпусу, які безпосередньо призначаються суддівським товариством. Інші представники не мають обіймати керівні політичні посади».

Нагальним є також і зміна порядку призначення суддів на посади, зокрема усунення від цих функцій політичного за своєю природою органу, яким є Верховна Рада. Крім того, практика судочинства вказує також на необхідність підняття вікового цензу як умови доступу до посади судді до 29 років з нинішніх 25-ти.

Виконанню рекомендацій Ради Європи, на думку Миколи Оніщука, слугуватиме також скасування інституту призначення судді вперше на п’ятирічний термін, чи принаймні його суттєве скорочення, оскільки останні в такому випадку залишаються залежними від органів влади щодо їх подальшого перепризначення.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Бойових втрат внаслідок ворожих обстрілів серед особового складу Об’єднаних сил як минулої, так і поточної доби не було

подробнее

Опрос

Нужно ли объявить импичмент Зеленскому за посягательства на Конституцию?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.