Україна може вибухнути масовими протестами на захист свободи мирних зібрань
- Подробиці
- Опубліковано 21.03.2012 19:35
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 3272
Громадськість має вдатись до масових акцій протесту, якщо перемовини з владою щодо законопроекту про мирні зібрання не будуть успішними. Про це сьогодні, 21 березня, заявили правозахисники в інформаційному агентстві УНІАН під час прес-конференції «Чи стане закон про мітинги головним передвиборчим скандалом в Україні?».
«У 2010 році громадські організації та профспілки вже добивалися відкладення “у довгий ящик” розкритикований Венеціанською комісією скандальний законопроект №2450, який може унеможливити проведення мирних протестів в Україні», – розповідає член Громадської ради при МВС та голова правління Інституту «Республіка» Володимир Чемерис. – «Проте днями Верховна Рада відправила цей законопроект у профільний парламентський комітет на доопрацювання для повторного другого читання. До того ж, за ініціативи Адміністрації Президента та парламентського Комітету з питань прав людини в робочу групу по доопрацюванню законодавчої ініціативи були включені співавтори альтернативного проекту «Про свободу мирних зібрань».
«Наш проект, на відміну від cьогоднішньої редакції №2450, був високо оцінений у спільному висновку Бюро демократичних інституцій і прав людини ОБСЄ та Європейської комісії “За демократію через право” (Венеціанська комісія)», – каже член Громадської ради при МВС та заступник голови ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ) Михайло Каменєв, один з співавторів альтернативного проекту “Про свободу мирних зібрань”. – «Ми налаштовані на конструктивний діалог і в робочій групі профільного парламентського комітету готові пояснювати суть наших вимог до законопроекту».
В той же час, як стверджує Володимир Чемерис, найбільш одіозна норма сьогоднішньої редакції законопроекту №2450 «Про порядок організації і проведення мирних заходів» – норма про повідомлення влади про захід не менше ніж за 4 дні до його проведення. Нововведення, по суті, встановлює «дозвільний» порядок проведення мітингів всупереч визначеному Конституцією – «повідомчому». «Чотирьох днів, як показує вітчизняна практика, достатньо, щоб корумпований суд під будь-яким приводом заборонив людям збиратися. Тому ніякі зібрання, проти яких заперечує влада, ви провести не зможете,» – стверджує правозахисник. Законопроект також фактично унеможливлює проведення спонтанного мирного заходу (стихійний протест і т.п.), оскільки ця дефініція у проекті закону прописана недостатньо чітко. Антидемократична практика застосування «дозвільного» порядку проведення мітингів вже діє, зокрема, в Росії, Казахстані та Білорусі, де систематично відбуваються репресії проти як громадських активістів, так і звичайних громадян.
«Усі ми у цих надзвичайно важливих перемовинах з владою маємо надіятися на краще, але готуватися до гіршого», – каже Михайло Лебедь, представник Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!», активісти якої вже зібрали більше 15 тис. підписів на захист свободи мирних зібрань в Україні. – «Тому під час наступного сесійного тижня, з 9 до 13 квітня свідомі представники парламентської більшості мають бути готові не голосувати, опозиція має бути готовою блокувати трибуну, а громадянське суспільство – виходити на вулицю з протестом».
Також з цієї категорії...
Кузьмін звинуватив Тимошенко у вбивстві...
26 нояб. 2011 г.
Взято під варту чоловіків, які...
6 февр. 2017 г.
Київські поліцейські видворили з України...
24 апр. 2018 г.
Набираючі популярність...
Высший спецсуд снял обвинения с...
26 июн. 2012 г.
Дисквалифицированный игрок отправил в отставку...
24 июн. 2013 г.
Колишній посол України в Берліні...
28 дек. 2024 г.
Останні новини
28.12.2024 12:01
Збито 15 ворожих БпЛА, 1 безпілотник локаційно втрачений28.12.2024 11:54
1690 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні за 28 грудня обговорив такі теми:
Коментарі