Змінити варто не лише порядок формування ВРЮ, а й її компетенцію – Микола Оніщук

onischuk vru

 
Змін до Конституції потребують не лише положення щодо порядку формування, а й компетенції Вищої Ради Юстиції (ВРЮ). Таку думку висловив президент Інституту правової політики Микола Оніщук, коментуючи пропозиції Адміністрації Президента, що стосуються зміни порядку формування ВРЮ на конституційному рівні.


Так, Микола Оніщук підтримав пропозицію щодо виведення зі складу ВРЮ представників політичних інститутів, зокрема Верховної Ради та президента, а також збільшення відповідно представників суддівського корпусу, обраних безпосередньо суддями.

Проте, на думку експерта, недоцільним є введення до складу ВРЮ уповноваженого Верховної Ради з прав людини та виключення з числа членів вказаної інституції міністра юстиції, оскільки саме він забезпечує реалізацію в Україні правової політики.

В той же час, за словами Миколи Оніщука, на конституційному рівні необхідно врегулювати питання юрисдикції ВРЮ, оскільки вона, за чинною Конституцією, не має повноважень призначати суддів на адміністративні посади. «Йдеться також про доцільність збереження в тексті Основного Закону, зокрема ст. 131, положень, що стосуються повноваження ВРЮ приймати рішення стосовно порушення прокурорами вимог щодо несумісності та розгляд скарг на рішення про притягнення останніх до дисциплінарної відповідальності. Вказані норми є непрацюючими і притаманні для правових систем, де прокурори входять до судової влади», - додав він.

При цьому, президент Інституту правової політики М. Оніщук зауважив, що чинною Конституцією не вирішено питання щодо відповідальності суддів КСУ у випадку свідомого зловживання правом, що також може бути віднесено до компетенції ВРЮ, повідомляє прес-служба Інституту правової політики.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 4 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.