Микола Оніщук: Україна має відмовитись від мажоритарної системи виборів

onischuk vru

 
Вибори до Верховної Ради України 28 жовтня наглядно продемонстрували хибність рішення щодо обрання половини народних депутатів в одномандатних (мажоритарних) округах. Таку думку висловив президент Інституту правової політики, екс-міністр юстиції України Микола Оніщук під час спілкування з керівниками делегацій міжнародних спостерігачів.


Як і передбачалось, найбільша кількість порушень, як під час ведення передвиборної кампанії, так і безпосередньо напередодні голосування, виявилися в мажоритарних округах. Найпоширенішим серед них став підкуп виборців, масовість якого суттєво перебільшує аналоги попередніх виборів. «Існування мажоритарної системи і проведення виборів за нею в незаможній країні – це очевидна спокуса як для виборців, так і для політиків у використанні технології підкупу», - зауважив Микола Оніщук.

На думку правника, позбутися вищезазначених вад виборчого процесу необхідно через ухвалення Виборчого кодексу з обранням депутатів Верховної Ради України за відкритими регіональними партійними списками.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 9 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.