Микола Оніщук: ВРЮ здійснюватиме низку нових функцій, які раніше належали до компетенції парламенту

onischuk20 02 2012

 
Президент Інституту правової політики Микола Оніщук 21 березня взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції на тему «Роль і місце Вищих рад юстиції у формуванні суддівського корпусу». Метою заходу стала не лише систематизація та аналіз міжнародного досвіду щодо місця і ролі Вищої ради юстиції (ВРЮ) в системі органів державної влади, а й підготовка за результатами конференції пропозицій Конституційній асамблеї щодо статусу, складу і повноважень ВРЮ, повідомляє прес-служба Інституту правової політики.


Член Конституційної асамблеї, екс-міністр юстиції Микола Оніщук у розмові з журналістом газети «День» наголосив, що накопичений на сьогодні досвід дозволив вийти на пропозиції щодо змін до Конституції, які мають підсилити роль ВРЮ у формуванні суддівського корпусу й у судовому управлінні взагалі, забезпечивши більш незалежний порядок формування судової гілки влади. «Згідно з проектом змін до розділу Конституції про правосуддя, склад ВРЮ формуватиметься суб’єктами, що не належать до політичних інститутів. І Президент, і уряд, і Верховна Рада усуваються від відповідної процедури», - додав правник.

Крім того, за словами Миколи Оніщука, ВРЮ здійснюватиме низку нових функцій, які раніше належали до компетенції парламенту. «Йдеться, наприклад, про те, що згоду на затримання або арешт судді даватиме ВРЮ. Також до її виняткової компетенції будуть віднесені подання щодо просування й звільнення суддів. Отже, можна говорити про те, що практика діяльності ВРЮ за ці роки дала підстави для таких змін до Конституції, які мають підсилити роль і вплив ВРЮ на питання судового управління й формування судового корпусу», - зауважив екс-мініст юстиції.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 7 жовтня розповів про ситуацію на фронті:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.