Питання зміни виборчої системи недоцільно виносити на референдум – експерт

onischuk assambleya

 
Вирішення питань щодо порядку обрання народних депутатів та Президента України на референдумі є недоцільним. Так екс-міністр юстиції Микола Оніщук прокоментував актуальні нині питання щодо можливої зміни на референдумі типу виборчої систему та порядку обрання народних депутатів і Президента України.


Зокрема, Микола Оніщук зауважив, що розробка, розгляд та ухвалення виборчих законів є доволі багатоскладовим та процедурно тривалим процесом.

«Крім того, предметом регулювання закону про вибори одночасно є ціла низка питань виборчого процесу, починаючи від оголошення виборів, формування виборчих комісій, списків виборців, висування і реєстрації кандидатів, ведення передвиборної агітації, інформаційного забезпечення та спостереження за виборами та закінчуючи проведенням голосування, встановленням результатів виборів», - пояснив експерт.

За словами Миколи Оніщука, референдна процедура не дозволяє врахувати всю сукупність вищеназваних положень. Крім того, постає питання про незмінюваність закону, ухваленого на референдумі, не інакше як самим народом.

Окреслюючи складність такого процесу, Микола Оніщук відзначив, що невипадково Конституція України визнає Верховну Раду України єдиним органом законодавчої влади (ст. 75), повідомляє прес-служба Інституту правової політики.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.