Микола Оніщук: Ухвалення антикорупційного закону – це умова отримання для українців безвізового режиму з країнами Євросоюзу

onischuk vru

 
Введення кримінальної відповідальності за прийняття обіцянки чи пропозиції дати хабар відповідає європейським стандартам та є виконанням Україною взятих на себе міжнародних зобов’язань. Таку думку висловив президент Інституту правової політики Микола Оніщук, коментуючи ухвалений сьогодні законопроект №2802 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення національного законодавства у відповідність із стандартами Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією".


Микола Оніщук звертає увагу, що цим законом вперше вводиться кримінальна відповідальність не лише за отримання хабара, а й за прийняття обіцянки чи пропозиції його взяти. «При цьому сам термін «хабар» замінюється на визначення «неправомірна вигода», - додає екс-міністр юстиції.

Експерт зазначив, що питання реалізації окремих норм цього закону (в частині відповідальності за прийняття обіцянки чи пропозиції дати хабар), у разі його підписання Президентом України, полягатиме у питанні доведення факту прийняття такої пропозиції.

За словами Миколи Оніщука, ухвалення антикорупційного закону – це не лише виконання вимог Україною, а й умова отримання для громадян безвізового режиму з країнами Євросоюзу. «Саме тому документом посилюється кримінальна відповідальність: отримання хабара в особливо великих розмірах тягне за собою відповідальність до 12 років позбавлення волі», - додав правник.

В той же час Микола Оніщук відзначив, що одним лише законом щодо посилення кримінальної відповідальності Україні не вдасться викорінити корупцію, однак він може стати важливою складовою у системі заходів, спрямованих на боротьбу із нею, повідомляє прес-служба Інституту правової політики.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 9 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.