Спілка журналістів і медіа-профспілка висловлюють стурбованість прагненням передати в комунальну власність кременчуцьку телекомпанію «Візит»

vizit

 

Незалежна медіа-профспілка України і Національна спілка журналістів України висловили занепокоєння з приводу намагань кременчуцької міської влади Полтавської області перебрати у комунальну власність приватну телекомпанію «Візит». Про це «Конфлікам і законам» повідомили у прес-службі НМПУ. 


НСЖУ і НМПУ звертають увагу, що такі тенденції суперечать загальній державній політиці щодо роздержавлення комунальних засобів масової інформації. Вони нагадують, що Президент дав доручення підготувати законопроект на цю тему, який зараз перебуває на розгляді в Кабінеті міністрів України.

«До того ж, такі дії суперечать здоровому глузду, - сказано в заяві двох найбільших журналістських організацій, - Телеканал «Візит» є приватним і вже багато років функціонує без допомоги держави. Немає сенсу додатково навантажувати державний бюджет фінансуванням ще одного телеканалу».

«І - найважливіше: такі дії та прагнення з боку міської влади суперечать закону, - відзначають НСЖУ і НМПУ, - адже, відповідно до ч.3 ст.24 ЗУ «Про місцеве самоврядування», органи місцевого самоврядування діють лише у межах та в спосіб, що встановлений Конституцією та Законами України. Однак, виконавчий комітет Кременчуцької міської Ради , а потім – і сама Кременчуцька міська Рада всупереч нормам чинного законодавства приймають рішення, які, фактично, дозволяють новоствореному комунальному підприємству «Кременчуцька міська телерадіокомпанія» поглинути приватну телекомпанію «Візит».

НСЖУ і НМПУ підтримують вимоги осередку медіа-профспілки на телеканалі «Візит», який виступає категорично проти «силової» зміни власника, оскільки це може спричинити закриття каналу і втрату роботи його працівниками.

В той же час, спілка журналістів і медіа-профспілка позитивно оцінюють рішення Автозаводського районного суду Кременчука від 18.07.2013 р. під головуванням судді В.В. Зємцової. Суд визнав незаконними рішення виконкому Кременчуцької міськради та самої міської ради, які порушують права телеканалу «Візит», і, відповідно, й членів трудового колективу (членів НМПУ). Незалежна медіа-профспілка України і Національна спілка журналістів України висловлюють сподівання, що суд апеляційної інстанції також вирішить питання у повній відповідності до закону.

НСЖУ і НМПУ закликають учасників конфлікту перейти до переговорів і вирішити питання з врахуванням інтересів усіх сторін. Зокрема - провести конференцію для місцевих журналістів, на якій розглянути етичні принципи їх професійної діяльності. Це би розрядило напружену ситуацію у медійному середовищі міста і зняло розділення на два табори, що, на жаль, існує на сьогодні серед журналістів міста Кременчука.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.