Карпунцов: Вимога Майдану та завдання опозиції – повернутися до Конституції 2004 року
- Подробиці
- Опубліковано 11.02.2014 10:30
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 3116
Одним з головним завдань парламентської опозиції на даному етапі суспільно-політичної кризи є виконання вимоги Майдану про повернення дії Конституції України 2004 року, а на другому етапі - її вдосконалення. Про це заявив народний депутат від фракції «УДАР» в ефірі Громадського телебачення, повідомляють «Конфлікти і закони».
«Перша складова - це вимоги майданів по всій Україні, друга – це зміни до Конституції. Це два різних і майже не взаємопов'язаних процеси. На жаль, влада, маніпулюючи термінами, намагається ввести громаду в оману і каже, що хтось щось там затягує. Громада чітко поставила вимоги – повернутися до Конституції 2004 року. Повернемося до цього Основного закону, а далі – займемося вдосконаленням цієї Конституції», - сказав Карпунцов.
Депутат наголосив, що процедура вдосконалення Конституції є довготривалою і можливою лише в рамках законодавчого органу – парламенту. «В Основному законі є стаття 150, яка регламентує повноваження Конституційного суду та чітко вказує, що Конституційний Суд перевіряє на відповідність Конституції закони та інші акти Верховної Ради України. Тобто повноважень у Конституційного Суду у 2010 році вирішувати питання конституційності Основного Закону не було», - пояснив він.
За словами Карпунцова, зараз найкоротшим шляхом до повернення країни до Конституції 2004 року є ухвалення відповідного акту Верховної Ради України. «Чи то буде конституційний акт, чи то договір, чи то пакт, чи то меморандум, він має визнати, що в 2010 році не було повноважень Конституційного Суду змінювати Конституцію. І відповідно Верховна Рада скасовує всі закони, що були ухвалені на підставі цього рішення, в тому числі і закон про кабінет Міністрів. Тобто достатньо 226 голосів для повернення до моделі 2004 року. А той процес, який відбувається в рамках узгодження нових редакцій Конституції – це інший довгий професійний процес», - наголосив він.
Депутат також вважає абсурдними заяви про можливість розпуску президентом Верховної Ради після повернення до Конституції 2004 року. «Я ставлюся до цього, як до будь-яких протиправних дій, які влада робить чи намагається зробити. Зараз є понад 226 голосів за певний документ у парламенті, і якщо президент вчинить такі дії, які не будуть узгоджуватися з законодавством, я думаю, що ці дії обернуться для нього бурею», - заявив Валерій Карпунцов.
Також з цієї категорії...

Президент Всемирной Асоциации Юристов В....
30 апр. 2009 г.

Кличко зупинить тарифний грабіж
9 июн. 2009 г.

«Стаття 85-3 КПК України передбачає...
31 июл. 2012 г.
Набираючі популярність...

Маніпуляція соціологією, як підготовка до...
4 апр. 2025 г.

Мита Трампа спричиняють ринковий хаос,...
4 апр. 2025 г.

Китай запровадив додаткові мита в...
4 апр. 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 4 квітня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі