Яким судом судиш…

sudom sudish

 
Те, що відбувається сьогодні в Україні, стало однією із головних тем, які дискутуються у світі. Одні назвали це визвольною боротьбою народу, інші – проявом екстремізму та тероризму. Такі висновки свідчать лише про різний ракурс погляду на одну і ту ж подію, яка, очевидно, не залишила нікого байдужим. У суспільстві вирують емоції, які у тому числі стосуються помсти режиму, який, на думку великої кількості громадян, винний у кровопролиттях.


Історія пошуку винних триває рівно стільки, скільки живе людина. І за весь період нічого не змінилось, людина сама заплуталась у довгому клубку пошуків правди, та нічого, окрім розчарування, не отримала.

«Да будет проклят правды свет,
корда посредственности хладной,
завистливой, к соблазну жадной,
он угождает праздно! —
Нет!
Тьмы низких истин мне дороже,
нас возвышающий обман…»

А. С. Пушкин, стих. «Герой»

Пошук правди є прямою дорогою у прірву, бо правда у кожного своя, а лише Істина одна. І вона проявляється лише тоді, коли вистигають емоції та одержимість, тоді людина повертає собі здібність мислити свідомо. Істина не має жодного відношення до соціуму, вона захована глибоко у природі самої людини, а тому шукає вона завжди не те і не там.

Закони, які приймаються у суспільному середовищі конкретною людиною, вона сама і не виконує. Тому закон сьогодні прийняв декларативні форми, а Конституція перетворилась у бутафорію.

Нічого суспільного не відбувається без конкретного індивідуального. Людина не свідома стосовно того, що вона хоче насправді, а тому, коли діє, - попадає пальцем у небо. Проблема у тому, що у нас у державі закон відірваний від реальності, він носить декларативний, а не регулюючий характер. У сукупності - це відсутність правової культури у суспільстві вцілому, та у конкретної людини, будь вона суддею, прокурором чи адвокатом, зокрема. Проблема у конкретній особі, як джерелі хаосу, не важливо - чи завдяки активній діяльності, чи завдяки пасивній згоді. Суспільство розпалось на невеликі групи по інтересах, а тому його легко дестабілізувати, спрямувавши на Майдан.

Одним із законів Природи є закон заповнення порожнечі. Якщо ти одержимий емоцією, безперечно, хтось заповнить твою порожнечу власним холодним розрахунком. Тому історія з Майданом повинна стати уроком конкретній людині – тобі, а не пошуком винних. Бо влада не прилетіла з Марса, а виховна тут, у цьому суспільстві, з якого вона вийшла, за твоєї активної або мовчазної згоди, діяла у власних інтересах, а не у інтересах цього суспільства. Будь-яка влада, а не та, якій сьогодні гучно кричать: ГЕТЬ! Бо будь-яка влада, європейська чи національна, у вас не питає, ви не можете вплинути на її рішення, які вона приймає у власних інтересах, а не у інтересах захисту ваших прав. Ніколи владу не цікавили права людини, вона їх історично лише експлуатує. Це правда, а Істина – вона у вашому серці, і до правди вона не має жодного відношення.

Тому, яким судом судиш, тим судом завтра будуть судити тебе…

Анна БОРЯККомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Сейчас западный мир сконцентрирован на дипломатии, и иногда кажется, что это последний раунд переговоров перед большой войной

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2022.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.