За клопотанням Генерального прокурора України Віктора Шокіна сім суддів відсторонені від посад

shokin suddi

 
Вища кваліфікаційна комісія суддів України на засіданні 18 травня розглянула і задовольнила клопотання Генерального прокурора України Віктора Шокіна про відсторонення суддів господарського суду міста Києва, Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області, Суворовського районного суду міста Одеси, Біляївського районного суду Одеської області, Ковпаківського районного суду міста Суми, Комсомольського міського суду Полтавської області, Деражнянського районного суду Хмельницької області від займаних посад у зв’язку з їх притягненням до кримінальної відповідальності.


Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України, передають «Конфлікти і закони».

Так, суддя господарського суду міста Києва підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 27, ч, 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369, ч. 2 ст. 190, ч. 1 ст. 364 КК України – підбурювання у замаху на давання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, за вчинення нею в інтересах третьої особи будь-яких дій з використанням свого службового становища, за попередньою змовою групою осіб, заволодінні чужим майном шляхом зловживання довірою, що завдало значної шкоди потерпілому, та у зловживанні службовим становищем, тобто умисному з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе, використанні службовою особою свого службового становища всупереч інтересам служби, яке завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, за таких обставин.

Так, суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області та суддя Суворовського районного суду міста Одеси обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції - одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, хабаря у значному розмірі за виконання дій в інтересах третьої особи з використанням наданої їй влади).

Суддя Біляївського районного суду Одеської області обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України (одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди у великому розмірі за виконання дій в інтересах третьої особи з використанням наданої їй влади ).

Суддя Ковпаківського районного суду міста Суми підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 375 КК України (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови в інших особистих інтересах). Так, суддя постановила ухвали про застосування до учасника мирної акції протесту запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, чим порушила конституційне право громадянина на свободу та особисту недоторканність.

Суддя Комсомольського міського суду Полтавської області обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 375 КК України - постановила завідомо неправосудну постанову про притягнення до адміністративної відповідальності учасника мирної акції протесту.

Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 190, ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст.15, ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 369 КК України, зловживаючи владою умисно з корисливих мотивів, використовуючи владу всупереч інтересам служби, що заподіяло істотну шкоду державним інтересам, підбурив іншу особу до замаху на давання хабаря та скоєння вказаного кримінального правопорушення повторно.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.