Курус: петицію можуть перетворити в профанацію

kurus petitsiya

 
Діюче законодавство, яке регулює електронну петицію, може призвести до конфліктів. Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявив координатор громадської кампанії «За відповідальну владу» Ігор Курус.


За його словами, прийнятий закон про електронні петиції є недосконалим і його потрібно правити. Адже в ньому навіть не прописано визначення петиції. Ну не може запроваджуватись в житті держави поняття, яке не має визначення.

Експерт розказав, що сьогодні в Україні є лише один ресурс, де можна розмістити петиції - сайт Президента. За два тижні там опубліковано понад 4 тисячі петицій. І ми вже маємо дуже багато конфліктних ситуацій, є повтори і клонування петицій.

Ігор Курус наголосив, що відповідно до прийнятого закону, виникає велика загроза маніпуляції таким інструментом прямої демократії, як петиція, і все залежить від того, як влада буде реагувати на петиції, які наберуть необхідну кількість підписів. Якщо влада покладе петиції в «довгу шухляду», або займеться відписками, то можна вважати, що цей механізм було впроваджено лише для того, щоб «понизити градус» суспільного невдоволення. Тоді петицію буде зведено нанівець, як це сталося з люстрацією і антикорупцією. Інтерес до неї згасне, і люди знову підуть на вулицю. Але якщо влада буде чути громадян і буде вчасно реагувати, то це означає, що петиція стане реальним інструментом комунікації між суспільством і владою.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Враг продолжает атаковать нашу страну с воздуха различными средствами нападения и в прошедшую ночь применил 13 ударных «шахедов»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.