У ВРУ хочуть перетворити держвиконавців на комерційну структуру - Дерев’янко
- Подробиці
- Опубліковано 19.05.2016 14:18
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1673
Зареєстровані у Верховній Раді законопроекти про впровадження інституту приватних виконавців судових рішень містять багато корупціогенних ризиків та пропонують перетворити держвиконавців на комерційну структуру.
Про це заявив народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко, повідомила прес-служба нардепа.
Він повідомив, що законопроекти 2507а та 2508а передбачають запровадження в Україні приватних виконавчих служб.
За словами Дерев’янка, законопроект 2506а передбачає, що державний виконавець отримує винагороду в порядку і в умовах, визначених Кабінетом міністрів.
Дерев’янко зазначив, що законопроектом 2507а встановлюється заборона боржнику користуватись майном, яке підлягає стягненню, тобто він може користуватись ним виключно на умовах, визначених виконавцем. «Таким чином це обмежує право власності боржника і знову створює корупціогенні ризики в тій частині, що держвиконавець може заборонити боржнику проживати в квартирі», — пояснив депутат.
«Є дуже дивним обов'язкова сплата авансового внеску для відкриття виконавчого провадження. Якщо і залишати цей авансовий внесок, то краще його зробити добровільним і для приватної виконавчої служби», — вважає Дерев’янко.
Також депутат повідомив, що передбачено стягнення на майно боржника, яке перебуває у третіх осіб, за рішенням самого виконавця.
«Це має бути безумовно лише судове рішення, оскільки порушується право власності», — сказав нардеп.
Дерев’янко також підкреслив, що законопроекті взагалі відсутній механізм оцінки майна боржника.
Також за словами нардепа, дуже дивно виглядає пропозиція розділити територію між приватним виконавцями і закріпити потім цих приватних виконавців за відділами виконавчої служби, які працюють на цій території. «Це також великий корупційний ризик», — впевнений Дерев’янко.
Крім того, за його словами, дуже багато питань в законопроектах мають бути врегульовані Кабміном, Міністерством юстиції. «Цього робити не можна. Якщо ми і так йдемо на ризик і вводимо приватну виконавчу службу, то потрібно чітко визначити законом, щоб всі розуміли правила гри», — зазначив депутат.
«Голова комітету з питань правової політики і правосуддя на початку засідання Верховної Ради, коли розглядались ці законопроекти, сказав, що їх необхідно прийняти на вимогу директиви ЄС. Але закінчили обговорення цих законопроектів тим, що міністр юстиції сказав, що ці законопроекти ми приймаємо на вимогу МВФ. Тобто я так розумію, вони взагалі не розібралися, на вимогу кого ці законопроекти приймаються», — заявив нардеп.
Нагадаємо, законопроекти 2507а та 2506а, ініціатором яких виступає Президент Петро Порошенко, пропонують запровадити інститут приватних виконавців як один із перспективних напрямів розвитку виконавчого провадження.
Багато українців вважають ці законопроекти черговою спробою узаконити колекторів і рейдерів.
Раніше Юрій Дерев’янко зареєстрував в парламенті законопроект №2275, яким пропонується заборонити діяльність колекторів.
Також з цієї категорії...
Юрій Луценко звинуватив Кузьміна у...
26 дек. 2012 г.
Землю біля затоки на Оболоні...
4 сент. 2015 г.
Поліцейські Фастівщини вилучили кілограм сухого...
28 дек. 2015 г.
Набираючі популярність...
В Одесі обурені українці штурмують...
26 окт. 2024 г.
Хто позбавляє Україну майбутнього і...
15 янв. 2025 г.
БЕБ у Києві повідомило про...
16 янв. 2025 г.
Останні новини
22.01.2025 09:41
1950 москалів подохло минулої доби на українській землі21.01.2025 12:16
1600 кацапів подохло мигулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі