У НАБУ додатково роз’яснили обставини інциденту за участі працівників ГПУ 12 серпня

intsindent gpu

 
Як повідомляє прес-служба НАБУ, 12 серпня працівники Департаменту ГПУ з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури незаконно затримали та упродовж 11 годин протиправно утримували двох працівників оперативно-технічного підрозділу НАБУ.


Їх було затримано поблизу конспіративної квартири під час проведення санкціонованих негласних заходів у розслідуванні низки кримінальних проваджень за фактами неправомірних дій працівників вказаного Департаменту, які детективи НАБУ здійснюють протягом останніх декількох місяців.

Зокрема, працівники Департаменту ГПУ з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки та співробітники Національної поліції Хмельницької області, які, за наявними даними, були відряджені до цього ж Департаменту, примусово без жодних законних підстав доставили двох оперативників НАБУ до приміщення Генеральної прокуратури, де розташований Департамент.

Там їх незаконно утримували протягом 11-ти годин без складання протоколів затримання. У працівників НАБУ були незаконно вилучені особисті речі, техніка та документи. Згідно їхніх свідчень, до них застосовувалися заходи фізичного та психологічного впливу. Врешті, в районі 1-ї години ночі 13 серпня співробітників НАБУ привіз на особистому авто під будівлю Бюро один із співробітників Департаменту.

«При наявності вказівки Генерального прокурора щодо звільнення працівників НАБУ, працівники ГПУ не тільки її не виконали, а знаючи достовірно, що працівники НАБУ утримуються в них незаконно, застосували до них фізичні та психологічні методи впливу», - зауважив 15 серпня під час брифінгу директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник. – «В той же час хотів би підкреслити, що цей інцидент не вплине на співпрацю між двома структурами. Я повністю підтримую Юрія Віталійовича Луценка у його прагненні разом в нами працювати над подоланням корупції. Ви всі бачите, що є суттєвий прогрес у розслідуванні гучних справ як з боку Національного антикорупційного бюро, так і з боку Генеральної прокуратури. Війна між нашими двома інституціями тільки завадить цьому прогресу. Але при цьому я хотів би допомогти Юрію Віталійовичу Луценку в очищенні прокуратури від людей, які вчиняють такі дії».

Директор НАБУ також висловив сподівання, що після повернення Генерального прокурора з-за кордону, він матиме можливість особисто обговорити з ним ситуацію щодо забезпечення максимально об’єктивного розслідування інциденту. «Я сподіваюся, що і Генеральна прокуратура, і НАБУ зроблять з цієї ситуації потрібні висновки», - резюмував А.Ситник.

За фактом дій працівників Генеральної прокуратури України 12 серпня зареєстровано кримінальне провадження за фактом незаконного викрадення працівників НАБУ (ч. 2 ст. 146 ККУ), замах на порушення недоторканості житла (ч.3 ст 15, ч. 2 ст 162 ККУ), грабіж (ч.2 ст. 186 ККУ), зловживання владою або службовим становищем працівниками Генеральної прокуратури (ч.1 ст. 364 ККУ), втручання в діяльність працівників НАБУ (ч.2 ст. 343 ККУ), катування (ч.2 ст. 127 ККУ), погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу (ч.1. ст. 345 ККУ), розбій (ч.2 ст. 187 ККУ). Наразі проводяться необхідні слідчі дії, про результати яких та встановлені обставини буде повідомлено додатково.

Нижче наведено фрагменти свідчень незаконно затриманих працівників Національного антикорупційного бюро.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.