Прокуратурою Київської області вживаються всі заходи щодо повернення в державну власність незаконно переданих під забудову лісів у Бориспільському районі

prokuratura new

 
В одному з Інтернет-видань, в черговий раз, опубліковано матеріал, який не відповідає дійсності, зокрема, в ньому йде мова про рішення господарського суду міста Києва, яким відмовлено у задоволенні позову прокуратури Київської області про визнання недійсними розпоряджень голови Київської обласної державної адміністрації, договорів оренди земельних ділянок та витребування майже 20 га лісів у Бориспільському районі Київської області, наданих у довгострокове користування двом приватним структурам під розміщення торгово-промислового комплексу.


У той же час, кінцеве рішення у вказаній справі ще не прийнято, оскільки оскаржено прокуратурою Київської області в суді апеляційної інстанції.

На практиці трапляються випадки, коли суд першої інстанції, попри обгрунтовані доводи, не задовольняє позовні вимоги прокуратури. Відстоювати свою принципову позицію та встановлювати порушені права органи прокуратури, відповідно до вимог чинного законодавства, можуть лише шляхом подачі апеляційних та касаційних скарг. Всі ці заходи на даний час прокуратурою вживаються в повному обсязі та своєчасно.

Задля встановлення об’єктивної картини у вказаній справі, прокуратура Київської області офіційно інформує.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд не взяв до уваги доводи прокурора та долучені до матеріалів справи викопіювання з планово-картографічних матеріалів, які свідчать, що спірні земельні ділянки є суміжними, розташовані в одному кварталі лісництва та до їх вилучення і зміни цільового призначення складали єдиний масив земель лісогосподарського призначення.

При цьому, позовні вимоги прокуратури ґрунтуються на нормах Земельного кодексу України, який на момент прийняття оскаржуваних розпоряджень голови Київської обласної державної адміністрації відносив питання вилучення земель лісогосподарського призначення площею понад 10 га до компетенції Кабінету Міністрів України.

Позиція прокурора у даній категорії справ, що неодноразово була підтримана у постановах Верховного Суду України, зводиться до необхідності оцінки не кожного окремого розпорядження місцевої державної адміністрації, яке з метою формальної відповідності вимогам Земельного кодексу України стосується 9,9 га лісу, а важливості врахування фактичних наслідків кількох пов’язаних розпоряджень, якими є вилучення з постійного користування державного лісогосподарського підприємства та зміна цільового призначення майже 20 га земель лісового фонду та передача їх в довгострокову оренду пов’язаним приватним структурам.

З огляду на викладене, прокуратурою Київської області подано апеляційну скаргу на згадане рішення господарського суду міста Києва.

Водночас, в аналогічній справі, де Вищий господарський суд України відмовив у задоволенні позову прокуратури Київської області про витребування майже 30 га земель лісогосподарського призначення, Генеральною прокуратурою України подано до Верховного Суду України заяву про перегляд рішення суду касаційної інстанції.

Прес-служба прокуратури Київської областіКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Білоруський правозахисний центр «Весна» оприлюднює імена затриманих – станом на зараз їхня кількість сягає 413, але дані оновлюються

подробнее

Опрос

Нужно ли объявить импичмент Зеленскому за посягательства на Конституцию?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.