Прокуратурою Київської області вживаються всі заходи щодо повернення в державну власність незаконно переданих під забудову лісів у Бориспільському районі

prokuratura new

 
В одному з Інтернет-видань, в черговий раз, опубліковано матеріал, який не відповідає дійсності, зокрема, в ньому йде мова про рішення господарського суду міста Києва, яким відмовлено у задоволенні позову прокуратури Київської області про визнання недійсними розпоряджень голови Київської обласної державної адміністрації, договорів оренди земельних ділянок та витребування майже 20 га лісів у Бориспільському районі Київської області, наданих у довгострокове користування двом приватним структурам під розміщення торгово-промислового комплексу.


У той же час, кінцеве рішення у вказаній справі ще не прийнято, оскільки оскаржено прокуратурою Київської області в суді апеляційної інстанції.

На практиці трапляються випадки, коли суд першої інстанції, попри обгрунтовані доводи, не задовольняє позовні вимоги прокуратури. Відстоювати свою принципову позицію та встановлювати порушені права органи прокуратури, відповідно до вимог чинного законодавства, можуть лише шляхом подачі апеляційних та касаційних скарг. Всі ці заходи на даний час прокуратурою вживаються в повному обсязі та своєчасно.

Задля встановлення об’єктивної картини у вказаній справі, прокуратура Київської області офіційно інформує.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд не взяв до уваги доводи прокурора та долучені до матеріалів справи викопіювання з планово-картографічних матеріалів, які свідчать, що спірні земельні ділянки є суміжними, розташовані в одному кварталі лісництва та до їх вилучення і зміни цільового призначення складали єдиний масив земель лісогосподарського призначення.

При цьому, позовні вимоги прокуратури ґрунтуються на нормах Земельного кодексу України, який на момент прийняття оскаржуваних розпоряджень голови Київської обласної державної адміністрації відносив питання вилучення земель лісогосподарського призначення площею понад 10 га до компетенції Кабінету Міністрів України.

Позиція прокурора у даній категорії справ, що неодноразово була підтримана у постановах Верховного Суду України, зводиться до необхідності оцінки не кожного окремого розпорядження місцевої державної адміністрації, яке з метою формальної відповідності вимогам Земельного кодексу України стосується 9,9 га лісу, а важливості врахування фактичних наслідків кількох пов’язаних розпоряджень, якими є вилучення з постійного користування державного лісогосподарського підприємства та зміна цільового призначення майже 20 га земель лісового фонду та передача їх в довгострокову оренду пов’язаним приватним структурам.

З огляду на викладене, прокуратурою Київської області подано апеляційну скаргу на згадане рішення господарського суду міста Києва.

Водночас, в аналогічній справі, де Вищий господарський суд України відмовив у задоволенні позову прокуратури Київської області про витребування майже 30 га земель лісогосподарського призначення, Генеральною прокуратурою України подано до Верховного Суду України заяву про перегляд рішення суду касаційної інстанції.

Прес-служба прокуратури Київської області



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.