​ГПУ ініціювала перевірки додержання вимог законодавства при виконанні кримінальних покарань у виді арешту та позбавлення волі

Генеральною прокуратурою України та прокурорами регіонів організовано і проведено перевірки стану реального виконання судових рішень стосовно осіб, засуджених до покарання у виді позбавлення волі на певний строк або арешту, які на момент їх вступу в законну силу не перебували під вартою, а також яким судом замінено звільнення від відбування покарання з випробуванням на реальний термін.


Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України, передають «Конфлікти і закони».

Як засвідчили перевірки, прокурорами виявлені численні факти порушень працівниками підрозділів Національної поліції України вимог Кримінального процесуального кодексу України та Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність».

Більше того, встановлено, що судові рішення, винесені стосовно засуджених вказаної вище категорії, не завжди виконуються, особи не етапуються до виправних колоній Державної кримінально-виконавчої служби України та роками уникають призначених покарань.

Зокрема, упродовж 2016 року по державі не виконано понад 550 (2015 рік – 300) вироків судів щодо 570 (700) осіб.

Завдяки вжитим заходам прокурорського реагування упродовж поточного року до виправних колоній для відбування покарання направлено 106 (74) засуджених, заведено 357 (323) оперативно-розшукових справ категорії «Розшук», розпочато 23 (28) кримінальні провадження стосовно службових осіб органів Національної поліції України.

Установлено, що причинами невиконання судових рішень цієї категорії є відсутність норми, яка б врегульовувала зазначені питання, та органу, що забезпечував би безпосередній контроль за виконанням таких рішень з часу винесення їх судом.

З огляду на викладене Генеральною прокуратурою України до Міністерства юстиції України скеровано лист про необхідність вжиття заходів щодо внесення відповідних змін до чинного законодавства України в частині належного виконання судових рішень стосовно осіб, засуджених до покарання у виді позбавлення волі на певний строк або арешту, які на момент їх вступу в законну силу не перебували під вартою, та яким звільнення від відбування покарання з випробуванням судом замінено на реальний термін.

Робота, спрямована на забезпечення нагляду за додержанням законів при виконанні кримінальних покарань у виді арешту та позбавлення волі, триває та перебуває на постійному контролі Генеральної прокуратури України.

Фото «Конфлікти і закони»Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Круглый стол проводился 2 ноября 2021. Мероприятие проходило в здании Конгресса США под непосредственной модерацией сенатора Джонсона

подробнее

Опрос

Як Ви сприйняли розслідування Bellingcat щодо вагнергейту?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.