​ГПУ ініціювала перевірки додержання вимог законодавства при виконанні кримінальних покарань у виді арешту та позбавлення волі

Генеральною прокуратурою України та прокурорами регіонів організовано і проведено перевірки стану реального виконання судових рішень стосовно осіб, засуджених до покарання у виді позбавлення волі на певний строк або арешту, які на момент їх вступу в законну силу не перебували під вартою, а також яким судом замінено звільнення від відбування покарання з випробуванням на реальний термін.


Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України, передають «Конфлікти і закони».

Як засвідчили перевірки, прокурорами виявлені численні факти порушень працівниками підрозділів Національної поліції України вимог Кримінального процесуального кодексу України та Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність».

Більше того, встановлено, що судові рішення, винесені стосовно засуджених вказаної вище категорії, не завжди виконуються, особи не етапуються до виправних колоній Державної кримінально-виконавчої служби України та роками уникають призначених покарань.

Зокрема, упродовж 2016 року по державі не виконано понад 550 (2015 рік – 300) вироків судів щодо 570 (700) осіб.

Завдяки вжитим заходам прокурорського реагування упродовж поточного року до виправних колоній для відбування покарання направлено 106 (74) засуджених, заведено 357 (323) оперативно-розшукових справ категорії «Розшук», розпочато 23 (28) кримінальні провадження стосовно службових осіб органів Національної поліції України.

Установлено, що причинами невиконання судових рішень цієї категорії є відсутність норми, яка б врегульовувала зазначені питання, та органу, що забезпечував би безпосередній контроль за виконанням таких рішень з часу винесення їх судом.

З огляду на викладене Генеральною прокуратурою України до Міністерства юстиції України скеровано лист про необхідність вжиття заходів щодо внесення відповідних змін до чинного законодавства України в частині належного виконання судових рішень стосовно осіб, засуджених до покарання у виді позбавлення волі на певний строк або арешту, які на момент їх вступу в законну силу не перебували під вартою, та яким звільнення від відбування покарання з випробуванням судом замінено на реальний термін.

Робота, спрямована на забезпечення нагляду за додержанням законів при виконанні кримінальних покарань у виді арешту та позбавлення волі, триває та перебуває на постійному контролі Генеральної прокуратури України.

Фото «Конфлікти і закони»



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.