​«Ні» - покаранню без закону. Де-юре в Україні вільний обіг зброї

Шановне товариство, всім загально відомо, що в Україні відсутній закон, який регулює обіг зброї серед цивільного населення. Але попри його відсутність, за останні десять років понад 52 тисячі наших співгромадян отримали вироки, винесені на підставі ст. 263 Кримінального Кодексу України.


Проте, Кримінальний кодекс - це лише закон про кримінальну відповідальність (ст. 3 КК) за порушення тих законів, які охороняються Кримінальним кодексом. За жодних обставин Кримінальний кодекс не може регулювати суспільні відносини у сфері обігу вогнепальної зброї.

У розумінні ст. 263 КК, суспільно небезпечним є діяння, яке полягає у зберіганні зброї без передбаченого законом дозволу. Тобто таке діяння порушує закон, який визначає дозвільний характер обігу зброї, а саме: встановлює заборону на зберігання зброї без дозволу.

А оскільки закону, який встановлює дозвільний характер обігу зброї немає, то і немає об’єкту кримінально-правової охорони статтею 263 КК України. Тож і не може бути кримінальної відповідальності за порушення неіснуючого закону.

Українська асоціація власників зброї вимагає прийняття законопроекту № 1135-1 «Про цивільну зброю і боєприпаси» і наголошує, що без такого закону прокурор, слідчий чи суддя, які притягають особу до відповідальності за «незаконне» поводження зі зброєю, самі вчиняють злочин – притягнення завідомо невинної особи до відповідальності (ст. 372 КК України).

Саме тому, 20 липня 2017 року о 12:00 представники Української асоціації власників зброї реєструватимуть у Генеральній прокуратурі України заяву про злочин, здійснений по відношенню до 52 тисяч громадян України, які отримали вироки за беззаконною ст. 263 Карного Кодексу України.

Запрошуємо всіх небайдужих узяти участь у цій суспільно важливій акції.

Прес-служба Української асоціації власників зброї (УАВЗ)

Фото прес-служби УАВЗ



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.