​Правоохоронці України, Литви та Польщі ліквідували канал торгівлі людьми з України до Великої Британії

Працівники Національної поліції України та Державна прикордонна служба України разом з закордонними колегами викрили злочину групу, що діяла протягом майже чотирьох років. Зловмисники налагодили схему трудової експлуатації українців на території Великої Британії. У результаті проведення спланованої спецоперації на території Литви затримано та взято під варту 4 осіб, троє з них - іноземці. Крім того, попереджено втягнення близько 200 українців у трудову експлуатацію за кордоном, повідомляє прес-служба Нацполіції України.


Оперативники Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, спільно з працівниками Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області, Департаментом оперативно-розшукової діяльності ДПС України та за сприянням Прикордонної варти Польської Республіки, Агентства з боротьби зі злочинністю Великої Британії, Державної прикордонної служби Литовської Республіки та Служби фінансової розвідки «Western Union», припинили діяльність транснаціонального каналу торгівлі людьми.

Під час проведення оперативних заходів, у межах досудового розслідування, розпочатого за ст. 149 КК України, правоохоронці викрили діяльність злочинної групи, що налічувала більше 11 осіб. Серед них громадяни Польщі, Литви та України.

Так, зловмисники організували та налагодили чітко сплановану схему, за якою вербували та переміщували через державний кордон українців до Великої Британії. Потерпілих зазвичай використовували для роботи на фермерських господарствах та у якості будівельників, різноробочих, хатніх робітниць, офіціантів тощо. Оперативники поліції встановили, що за такою схемою зловмисники переправили за кордон більше 30 українців.

«Мова йде про рабство 21-го сторіччя, коли людей обманювали, користуючись їхнім прагненням допомогти своїм сім’ям. Їх фактично відправляли в рабство до інших країн», – зазначив помічник Голови Державної прикордонної служби України – прес-секретар Олег Слободян.

Обіцяючи роботу, учасники злочинної групи втягували у боргову кабалу потерпілих. Незаконно перетнувши державний кордон, громадяни України, через невизначений статус та борг, потрапляли у залежність від роботодавців, де працювали понад норми. Заробітна плата залишалась мізерною, тож вони не мали можливості повернутися додому через брак коштів і нелегальне становище.

Правоохоронці провели шість санкціонованих обшуків за місцем проживання зловмисників, а також у їх автотранспорті. За результатом вилучено чорнові записи, документи українців та телефонні записники із номерами телефонів посібників за кордоном та потерпілих. Крім того, вилучено списки потенційних потерпілих, яких було більше 200 осіб.

Наразі слідчі дії тривають, вирішується питання щодо створення спільної міжнародної слідчої групи, яка займатиметься повним та об’єктивним проведенням досудового розслідування за цим фактом.

«Українською стороною зібрано достатньо доказів, які підтверджують злочинну діяльність затриманих», – зазначив Андрій Гаманюк, головний оперуповноважений Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми Національної поліції України.

Прес-служба нагадує, що за перше півріччя 2017 року поліція виявила майже 150 злочинів, пов'язаних з торгівлею людьми.

Фото прес-служби Нацполіції України



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.