​Кіберполіція затримала організатора масштабної шахрайської схеми «ваш родич у поліції»

Ним виявився в’язень однієї з колоній на непідконтрольній Україні території. Зловмисника затримали у момент, коли він, звільнившись з місць позбавлення волі, повертався додому. Наразі його взято під варту, повідомляє прес-служба МВС України.


Слідчим управлінням поліції Полтавщини, під процесуальним керівництвом прокуратури Полтавської області, завершене досудове розслідування кримінального провадження, відкритого за матеріалами Слобожанського управління Департаменту кіберполіції за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3, 4 ст. 190 (Шахрайство) та ч. 1, 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) КК України.

Поліцейські встановили, що шахраї виманювали гроші у громадян за схемою «ваш родич у поліції», а також за допомогою розсилки фейкових смс-повідомлень від імені «Ощадбанку» та «ПриватБанку».

У травні 2017 року трьом учасникам цієї злочинної групи було повідомлено про підозру у вчиненні 78 епізодів злочинної діяльності, передбаченої ч. 4 ст. 190 КК України (4 факти), ч. 3 ст. 190 КК України (39 фактів), ч. 1 ст. 361 КК України (2 факти) та ч. 2 ст. 361 КК України (33 факти). Загальна сума завданих збитків громадянам сягає більш як 1,3 мільйона гривень, а за оперативною інформацією вона може сягати 4 мільйонів гривень. Ці кошти учасники злочинної групи розподіляли між собою, а також використовували для забезпечення комфортних умов відбування покарання у місцях позбавлення волі.


Дзвінки потерпілим надходили з виправної колонії, розташованої на тимчасово окупованій території в Луганській області. Крім того, було встановлено, що учасники злочинної групи також знаходились у СІЗО, розташованому у Полтавській області.

Тож пізніше правоохоронці провели обшуки в СІЗО м. Полтави. За їх результатами все керівництво СІЗО Полтави було звільнено. Під час обшуків в камерах ув’язнених поліцейські вилучили більше 20 мобільних телефонів, Wi-Fi – роутер, флеш-карти, наркотичні речовини, алкоголь, заточки, гроші та чорнові записи. Слідчі поліції Полтавської області за даними фактами додатково розпочали ще три кримінальні провадження: за ч. 1 ст.307 КК України, ч. 1 ст.309 КК України, ч.1 ст.364 КК України.

У подальшому поліцейські встановили і одного із організаторів цієї злочинної діяльності. Ним виявився 40-річний чоловік, який відбував покарання у виправній колонії у Луганській області на території, не підконтрольній Україні.

Він був «смотрящим» та лідером серед осіб, що відбувають покарання у вказаній установі. Ув’язнений після закінчення строку відбування покарання мав на меті повернутися на територію України. Тож у подальшому, під час проведення спільної міжрегіональної операції, працівники Слобожанського управління Департаменту кіберполіції, під процесуальним керівництвом прокуратури Полтавської області, спільно з поліцейськими поліції Полтавщини та Луганщини, затримали зловмисника після перетину лінії розмежування через пункт пропуску «Станиця Луганська».

Затриманому повідомлено про підозру та судом обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на два місяці або внесенням застави у розмірі 1,2 мільйона гривень. Наразі вирішується питання про оголошення йому підозри у вчиненні ще 41 епізоду злочинної діяльності за ч.4 ст. 190 КК України.

На даний час частині потерпілих вже відшкодовано збитки завдані діями учасників злочинної групи.

Фото прес-служби МВС України



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 31 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.