​НАБУ затримало учасника корупційної схеми з розкрадання коштів при закупівлях палива для Міноборони

Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП 9 липня 2018 року затримали комерційного директора компанії-постачальника палива для потреб Міноборони, підозрюваного у розкраданні понад 149 млн грн. Впродовж дев’яти місяців ця особа переховувалась від слідства — в листопаді 2017 року її оголошено в міжнародний розшук, повідомляє прес-служба НАБУ.


Інформація про розшук підозрюваного опублікована ще торік восени на офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ України в рубриці «Особи, які переховуються від органів влади». Крім того, про цей факт окремо поінформовано Державну прикордонну службу України (далі — ДПСУ). Натомість, із незрозумілих для НАБУ причин, при перетині 9 липня 2018 року підозрюваним державного кордону України співробітниками ДПСУ (діяльність якої координується через МВС України) не вжито заходів до його затримання.

За даними слідства, цей учасник злочину, достовірно знаючи, що є підозрюваним, свідомо не повертався на територію України. Проте 13 червня 2018 року сплив термін дії його паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що унеможливлювало подальше перебування на території країн Європейського Союзу, тому 9 липня 2018 року він змушений був повернутися в Україну. Причому державний кордон ця особа перетнула на підставі свідоцтва на повернення в Україну.

Цього ж дня підозрюваний з’явився до НАБУ, після чого його затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України та доправили до ізолятору тимчасового тримання. Вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.

Зазначена особа, за версією слідства, є одним із учасників корупційної схеми, за якої Міноборони України впродовж 2016 року незаконно переплатило за поставлене йому пальне 149,339 млн грн. Це сталося через механізм укладення додаткових угод, за якими безпідставно збільшено ціну закупівлі в середньому на 16% від початкової ціни.

Ще 31 жовтня 2017 року суд виніс ухвалу на затримання підозрюваного з метою приводу для участі в розгляді клопотання про застосування до нього запобіжного заходу. Проте, майже за півтора місяці до того, він, за даними ДПСУ, виїхав із країни і більше не повертався. Відповідно, виконати судову ухвалу було неможливо. Тому 19 жовтня 2017 року особу оголошено у міжнародний розшук, а 11 листопада 2017 року йому передано письмове повідомлення про підозру.

Нагадуємо, 28 березня 2018 року досудове розслідування стосовно підозрюваних в участі у корупційній схемі посадовців Міністерства оборони України завершено. Наразі підозрювані та їхні захисники ознайомлюються з матеріалами справи. Матеріали стосовно дій двох підозрюваних — затриманого 9 липня 2018 року, представника компанії та номінального директора комерційного підприємства, який перебуває у міжнародному розшуку, виділено в окреме провадження.

Фото nabu.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.