​Спростування наклепу: ЄСПЛ назвав умову, коли доречна компенсація моральної шкоди

Компенсація за поширення недостовірних відомостей, що порочать честь і гідність, доречна у випадку, коли до наклепу причетні засоби масової інформації, а не лише приватна особа. Такого висновку дійшов Європейський суд з прав людини у рішенні у справі «Егіл Ейнарссон проти Ісландії», передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».


Телевізійна зірка Егіл Ейнарссон через власну епатажну поведінку став об’єктом звинувачень у зґвалтуванні. Аби спростувати їх, він дав інтерв’ю одному з популярних видань. Саме це інтерв’ю стало об’єктом обговорень у Facebook, де в порушення презумпції невинуватості Ейнарссон називався злочинцем. Зокрема, один з коментарів містив фразу: «ґвалтівники з’являються на обкладинках видань…».

Суд за позовом телезірки визнав такий коментар наклепом і зобов’язав його видалити. Але вимоги позивача щодо призначення компенсації моральної шкоди були відхилені. Національний суд виходив з того, що після визнання коментаря таким, що не відповідає дійсності, Ейнарссон і так отримав повну сатисфакцію.

Тоді постраждалий від наклепу звернувся до ЄСПЛ, пославшись на ст. 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Утім суд у Страсбурзі зважив на суб’єкта правопорушення (фізична особа), а також факти неоднозначної поведінки заявника із жінками, констатував відсутність порушення Конвенції, зауваживши при цьому, що про компенсацію йшлося у разі, коли до наклепу були б причетні ЗМІ.

Прес-реліз рішення можна завантажити за посиланням.

Фото echr.com.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Враг продолжает атаковать нашу страну по ночам ракетами, шахедами, а также обстреливать ракетными системами залпового огня

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.