​Кіберполіція викрила хакера у розповсюдженні вірусів за допомогою власних закритих хакерських ресурсів

Кількість авторизованих користувачів цих ресурсів сягала 2,5 тисячі. Відтак, на закритому хакерському форумі та власноруч створеному сайті зловмисник продавав створені ним віруси. Наразі працівники кіберполіції встановлюють кількість осіб, які стали жертвами злочинних дій хакера, та осіб, які купували у нього шкідливе програмне забезпечення, повідомляє прес-служба Департаменту кіберполіції.


Працівниками Придніпровського управління Департаменту кіберполіції, спільно з працівниками управління інформаційних технологій та програмування у Південному регіоні та слідчого управління поліції Дніпропетровщини, під процесуальним керівництвом прокуратури Дніпропетровської області, встановили хакера, який на постійній основі створював шкідливі програмні засоби, призначені для несанкціонованого втручання у роботу комп’ютерів.

Працівники кіберполіції встановили причетність до таких дій 35-річного мешканця Дніпра. Різноманітне шкідливе програмне забезпечення чоловік створював власноруч та для його розповсюдження використовував власноруч створений закритий хакерських форум та сайт, де продавав створені ним віруси. Кількість авторизованих користувачів цих ресурсів перевищувала 2,5 тисячі. Для реєстрації на вказаних хакерських ресурсах кожна особа могла подати відповідну заявку і після спілкування із даним хакером надавалась згода на реєстрацію. Лише після проходження вказаної процедури з'являлась можливість придбати створені хакером віруси.

Після інфікування комп’ютера хакер отримував доступ до його операційної системи. Він мав можливість копіювати всю файлову систему, логіни та паролі в браузері, отримувати віддалений доступ до комп’ютера, здійснювати запис роботи робочого столу. Для приховування слідів своєї діяльності, після завершення роботи вірусу, уражений комп’ютер примусово перезавантажувався із одночасним запуском форматування жорстких дисків комп’ютера.

За даним фактом поліція розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) КК України.

Поліцейські провели санкціонований обшук за місцем проживання зловмисника, звідки вилучили комп’ютерну техніку та мобільні телефони, які він використовував у своїй злочинній діяльності. Під час попереднього огляду його техніки, спеціалісти з кіберполіції виявили створені зловмисником віруси. Наразі вилучену техніку направлено на експертизу.

Досудове розслідування триває. Працівниками кіберполіції вже встановлено більше півсотні осіб, які стали жертвами злочинних дій хакера. Також встановлюються особи, які купували такі віруси у хакера. Проводиться подальший збір доказів. Вирішується питання щодо оголошення зловмиснику про підозру.

Фото прес-служби Департаменту кіберполіції Національної поліції України



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.