​Мінюст має намір скасувати обмеження волі як вид покарання

Ну якщо вже міністр юстиції звуження прав людини називає реформою, то нам, як демократичній державі, кінець....даруйте за погані новини.


Мінюст має намір скасувати виправні центри і скасувати обмеження волі як вид покарання. Про це заявив міністр юстиції. Він це назвав реформою, але насправді це звуження прав людини та руйнація системи покарань.

Замість того, щоб зробити виправні центри, які б відповідали стандартам та вимогам дотримання прав людини та виконували мету покарання, простіше їх ліквідувати разом з покаранням, яке там відбували. Наступною реформою скасують колонії (тюрми) і покарання у виді позбавлення волі.

Так от, пояснюю простою мовою, що відбувається.

Система покарань в Кримінальному кодексі включає 12 видів покарань.

Система покарань побудована за принципом розташування від найменш тяжкого до найбільш тяжкого і виглядає ось так:

1) штраф;
2) позбавлення військового, спеціального звання, рангу, чину або кваліфікаційного класу;
3) позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю;
4) громадські роботи;
5) виправні роботи;
6) службові обмеження для військовослужбовців;
7) конфіскація майна;
8) арешт;
9) обмеження волі;
10) тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців;
11) позбавлення волі на певний строк;
12) довічне позбавлення волі.

Так от, обмеження волі призначають за злочини невеликої тяжкості. Так, не всі злочинці вбивці чи грабіжники, іноді люди не мають іншого виходу або оступились, і для їх виправлення не варто їх одразу поміщати в колонію.

По-друге, закон передбачає можливість призначення більш м’якого покарання, ніж передбачає санкція статті, пом’якшення покарання на підставі амністії чи помилування та заміну покарання більш м’яким.

По системі покарань, яку ви бачите вище, обмеження волі є більш м’яким по відношенню до позбавлення волі. Відповідно, особам, що відбувають покарання в місцях позбавлення волі, можуть призначати за певних умов (амністія, помилування, заміна) більш м’яке покарання - обмеження волі.

Міністр хоче забрати в них це право, тобто зменшити кількість більш м’яких покарань.

Для нас з вами це означає, що у випадках, де людина могла ще знаходитись якийсь час в умовах здійснення за нею нагляду та залучатись до праці (тобто, відбувати обмеження волі), суду доведеться пропустити це покарання і піднятись по системі покарань вище до більш м’яких покарань.

Тобто, втратять всі - і засуджені від звуження прав, і суспільство від того, що не всі покарання будуть досягати своєї мети - тобто кари, виправлення засуджених та запобігання вчиненню злочинів.

P.S. суспільство, в якому немає запиту на фаховість, приречене... дива не буде.

Anna Maliar, facebook.com

Фото objectiv.tv



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.