​Представникам Командування Повітряних Сил повідомлено про підозру через авіакатастрофу в Чугуєві літака Ан-26Ш

Сьогодні, 18 грудня 2020 року, начальник відділу ГСУ ДБР Вадим Приймачок та заступник керівника Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері ОГП Сергій Личик розповіли про стан розслідування кримінального провадження за фактом авіакатастрофи військового літака АН-26 на Харківщині, повідомляє прес-служба ДБР.


Так, слідчі Державного бюро розслідувань сьогодні повідомили про підозру Командувачу Повітряних Сил Збройних Сил України (ч. 3 ст. 425 КК України), командиру військової частини А4104, де 25.09.2020 відбулась авіакатастрофа літака Ан-26Ш (бортовий номер 76), що призвела до загибелі 26 та травмуванню одного військовослужбовця та руйнації самого літака (ст. 416 КК України), а також керівнику польотів вказаної військової частини (ст. 416, ч. 3 ст. 425 КК України).

Дані особи підозрюються у порушенні правил польотів та підготовки до них, а також у порушенні правил експлуатації літальних апаратів, що спричинило катастрофу та інші тяжкі наслідки, а також у недбалому ставленні військових службових осіб до служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненому в умовах особливого періоду.

За даними досудового розслідування, унаслідок допущення посадовими особами військової частини А4104 та Харківського національного університету ім. І. Кожедуба на аеродромі Чугуїв у Харківській області системних порушень правил польотів та підготовки до них, а також невжиття вищим керівництвом Повітряних Сил заходів щодо підтримання належного рівня військової дисципліни, запобігання правопорушенням серед особового складу, збереження життя і здоров’я особового складу та запобігання авіаційним подіям нанесена безповоротна шкода боєздатності та боєготовності ЗСУ та інші тяжкі наслідки в умовах особливого періоду.


Досудове розслідування кримінального провадження за фактом вказаної авіакатастрофи продовжується, слідством перевіряються дії (бездіяльність) інших осіб, причетних до планування, підготовки та безпосереднього керівництва польотами у вказаній військовій частині, що можуть перебувати у причинному зв’язку із наслідками, що настали.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід – Головне оперативне управління ДБР.

Фото dbr.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.