​Антикорупційні органи закликають ветувати зміни до закону про е-декларування - спільна позиція НАБУ і НАЗК

Проголосований парламентом законопроєкт №4651, яким нібито пропонується відновити покарання у вигляді позбавлення волі за недостовірне декларування, не лише ускладнює притягнення посадовців до кримінальної відповідальності, а й створює підґрунтя взагалі для його уникнення, повідомляє прес-служба НАБУ.


Відповідне рішення ВРУ ухвалила 3 червня 2021 року.

Згідно із нововведеннями, декларанти можуть ухилятися від декларування майна своїх близьких осіб, навіть якщо вони знають про його наявність. Ці поправки визначають, що майно членів сім’ї декларується лише за умови, якщо «член сім’ї подав відомості про такі об’єкти декларанту». Разом із тим, проголосований законопроєкт не містить санкції у вигляді позбавлення волі за умисне неподання декларації, - що було ініціативою Президента.

Відтак, НАЗК і НАБУ закликають Президента накласти вето на законопроєкт, оскільки цей документ спотворює ідею е-декларування як інструменту підзвітності суспільству та фактично надає індульгенцію на безкарність за зловживання задля набуття незаконних статків.

Запроваджуючи е-декларування, Україна наслідувала кращі практики розвинених західних країн, в яких декларування є елементом політичної культури та проявом поваги до громадян. Дієвість цього інструменту визначається ступенем відповідальність за його порушення, і вказаний законопроєкт має на меті звести його нанівець.

Фото nabu.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.