​Прокурор Бояренко відповідає журналістам, посилаючись на ч. 2 ст. 383 КК України. І це - не залякування…


Цікава розпочалась переписка між редакцією «Конфлікти і закони» та прокурором Артемом Бояренком, котрий свято переконаний, що вивчення декларації чиновників та прокурорів - то втручання в особисте життя. Ба більше: окрім надсилання листів на пошту, які схожі на приховане залякування, він також надіслав листа «Укрпоштою», при цьому своїх персональних даних прокурор так і не вказав, вказує адресу прокуратури, з якою наша редакція плідно співпрацювала з 2009 року і у пресслужбі якої завжди знали юридичну адресу видання.

Прокурор Бояренко обрав інший механізм спілкування. Судячи з усього, відчуваючи безкарність та вітерець з подихом НКВС, коли за спиною дихає диктатура, він вирішив подати приклад, як давити на журналістів. Особливо жінок. Щоправда, не дуже усвідомлює, що не всі піддаються залякуванню та дресурі, і не всі такі, як на телемарафоні.

Отримавши листа «Укрпоштою» на домашню адресу, задалась питанням: чого далі чекати? Воронка під під’їздом чи дзвінка у двері? Що таким тиском на журналіста прокурор хоче довести? Що не можна трактувати незрозумілі варіації в деклараціях? Що він вважає, що вивчення декларації - то втручання в особисте життя? Що журналіст повинен боятись робити оціночне судження та й, взагалі, боятись прокурорів та чиновників? Схотілось написати дві заяви до поліції. Перша – про перешкоджання журналістській діяльності, друга – щодо залякувань.

Свого часу редакція проводила розслідування щодо діяльності одного з силовиків. Дійшло до зустрічі з Віталієм Яремою. І питання, яке тоді піднімалось, було куди гостріше за декларацію. Тим не менш, тиску і натяків на залякування аж ніяк не було. Була кава та серйозна розмова, котра закінчилась для правоохоронця, проти якого було журналістське розслідування, не так, як того хотів той правоохоронець. Але Ярема – людина розумна і з інтелектом. Напевно, з того часу кадри в прокуратурах стали гірші.

Що ж до відповіді, яку прокурор Артем Бояренко бажає подати так, наче це - спростування, посилаючись на ст. 43 ЗУ «Про медіа» та ч. 6 ст. 277 ЦК України, то відішлемо пана прокурора до ч.7 ст. 43 ЗУ «Про медіа», котра наголошує, що у публікації можна відмовити, якщо поширена інформація є оціночними судженнями або є достатні докази того, що поширена інформація відповідає дійсності. Так як вся стаття гуртувалась суто на офіційній декларації та її інтерпретація є оціночним судженням, то можна було б і не звертати уваги. Однак наша редакція вирішила, що читач має право побачити, що таке зухвалість. Особливо потішно, що він наголошує, що нікого не залякує, але при цьому, як прокурор, вказує: «ствердження про вчинення мною вказаних кримінальних правопорушень містять ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 383 КК». Шкода, що пан прокурор не застав часи, коли кримінальні провадження відкривались тільки за публікаціями журналістів і не треба було писати заяв. Щодо провини, то журналісти не слідчі НАБУ та ДБР і не прокурори, обвинувачень не висувають. Але задаються питанням моральності щодо осіб, які продають (не дарують і не віддають) якесь майно рідним батькам, які свого часу вклали у дитину все, та законності таких підозрілих дій.

Окреме питання – як пан Бояренко отримав доступ до мого номеру телефону. Його заява про те, що він начебто знайшов номер на сайті Livejournal.com не витримує жодної критики. Оскільки по-перше, сайт є російським ресурсом та заблокований в Україні. Викликає величезний подив, що прокурор ОГП посилається на дані російського інформаційного ресурсу, підконтрольного органам держави, що веде проти України агресивну війну. По друге, номер згадується третьою особою і не веріфікований мною. По-третє, згадана публікація зроблена у 2010 році, тобто 14 років тому, і цілком очевидно, що я могла змінити номер за цей період. Натомість, пан Бояренко впевнений, що номер саме мій. І це свідчить про те, що джерела його впевненості зовсім не російський інтернет-ресурс, довіру до якого він демонструє.

Я хочу, щоб на питання, як і де прокурор Бояренко знайшов мій номер, дали відповідь Офіс Генерального прокурора та Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, які мають встановити, чому у робочий час український прокурор досліджує контент російських ресурсів та посилається на них як на достовірне джерело інформації і де насправді він дістає особисті дані журналістів. Відповідні заяви будуть направлені найближчим часом.

Ну і, звісно, вдовольняємо бажання пана прокурора, аби його відповідь почитали і читачі. І оцінили високі моральні стандарти прокурора Бояренка і щодо батька, і щодо журналіста. І звісно, без оціночних суджень. Хоча прокоментувати хотілось кожне речення. Але читач сам може оцінити високий стиль написання та високі моральні стандарти прокурора Бояренка.

Отже, лист прокурора Артема Бояренко без купюр:

Зважаючи на невиправдану зацікавленість деякими представниками ЗМІ моїм особистим життям, хочу роз’яснити питання, які турбують журналістів.

Автомобіль Dodge Journey 2015 року випуску я придбав у 2021 році із пошкодженнями з аукціону в США. У моїй декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави за 2023 рік вартість автомобіля Dodge Journey вказана «за останньою грошовою оцінкою», яка відповідає грошовій оцінці, проведеній Державною митною службою України при імпорті вказаного автомобіля на митну територію України, а саме 150642 грн. Вказана вартість не враховує вартості робіт із відновлення автомобіля, запчастин та його першою реєстрацією в Україні. Остаточна вартість автомобіля у 2021 році склала близько 400000 грн.

У квітні 2023 року я передав автомобіль Dodge Journey у користування своєму батьку, натомість взяв у користування його автомобіль Audi A4 2010 року випуску. Батьку потрібен був більший автомобіль для волонтерської діяльності.

У 2024 році батько вирішив продати свій автомобіль - Audi A4 2010 року випуску та придбати мій автомобіль Dodge Journey 2015 року випуску. Ми домовились про вартість у 400000 грн. та 16.03.2024 уклали відповідний договір за допомогою сервісу у застосунку «Дія».

02.05.2024, тобто після продажу Dodge, я придбав автомобіль Ford Escape 2018 року випуску за 520 000 гривень, про що повідомив у відповідній декларації.

Вважаю, що перебування на посаді прокурора не обмежує мене та моїх рідних у праві розпоряджатись власним майном на свій розсуд.

Разом з цим, онлайн журнал «Конфлікти і Закони» у моєму зверненні про публікацію спростування та відповіді бачить тиск з мого боку.

Повідомляю, що вся інформація, яка вказана у моїй заяві про спростування та реалізацію права на відповідь, направленій редакції онлайн журналу «Конфлікти і Закони» 18.09.2024 отримана з відкритих джерел інформації.

Відомості про написання заяв до ДБР та НАБУ взято зі статті онлайн журналу «Конфлікти і Закони» за посиланням: https://k-z.com.ua/pravovoi-aktsent/64213-nabu-ta-nazk-mayut-dati-ocinku-diyam-prokurora-ogp-artema-boyarenka.

Відомості про адресу

Відомості про мобільний телефон

Разом з цим звертаю Вашу увагу на те, що склад кримінального правопорушення за ст. 366-2 КК України можливий лише у разі декларування недостовірної інформації, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто з 1 342 000 грн. у 2023 році.

Склад кримінального правопорушення за ст. 368-5 КК України можливий лише у разі набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких більше ніж на шість тисяч п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи (тобто на суму більшу 8 723 000 грн у 2023 році).

Таким чином ствердження про вчинення мною вказаних кримінальних правопорушень містять ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 383 КК України, тобто завідомо неправдиве повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, поєднані з обвинуваченням особи в тяжкому чи особливо тяжкому злочині.

26.09.2024 Артем БОЯРЕНКО


І, як читач може побачити з відповіді пана прокурора, читаючи його текст, не відчуваєш жодного тиску з боку прокурора. Ні краплі.

Оксана КОТОМКІНА, Конфлікти і закони

Фото 9-channel.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Очільник Комітету з нагляду Палати представників Джеймс Комер ініціював розслідування візиту Зеленського до Пенсильванії

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.