Опозиція вимагає визначити перелік законопроектів щодо євроінтеграції

evrointegratsiya

 
Опозиція вимагає спільного засідання комітетів із питань європейської інтеграції та з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності для визначення переліку проектів законів щодо євроінтеграції України.


Про це заявив з парламентської трибуни голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк, повідомляє byut.com.ua.

Він підкреслив, що на нараді керівників фракцій у голови парламенту обговорювалося питання виконання Україною плану дій Україна-ЄС, і наголосив, що в опозиції викликає занепокоєння те, що вперше за 20 років української історії не сформований постійний комітет співробітництва Україна-ЄС.

«І саме через це наші європейські партнери скасували візит, який був запланований на наступний тиждень», - зазначив Арсеній Яценюк.

Він наголосив, що опозиція чітко заявила, що підтримуватиме всі закони, які стосуються набуття повноправного членства України в Європейському союзі: «які зроблять можливим підписання Угоди про зону вільної торгівлі та політичну асоціацію між Україною та ЄС».

«Саме тому ми сьогодні підтримаємо закон про ратифікацію угоди між Україною і ЄС про безвізовий режим», - підкреслив голова фракції «Батьківщина».

Проте, наголосив Арсеній Яценюк, під гаслом європейської інтеграції України уряд подає до парламенту законопроекти, які посилюють репресивну машину в Україні. Зокрема, уряд вніс проект закону про спеціальну конфіскацію майна. «Відповідно до нього тепер майно може конфісковуватися не тільки в особи, яка скоїла злочин, але і в тої особи, яка вірогідно мала відношення до цього злочину. Цікаві «європейські норми», - наголосив він.

Уряд вносить законопроект, який передбачає введення кримінальної відповідальності для юридичних осіб: «Це кардинально змінює українську доктрину системи права, де відповідальність виключно на фізичних особах, а не юридичних. Тобто якщо людина має якусь одну акцію якогось підприємства, по відношенню до якого порушена кримінальна справа, цю людину можуть також посадити в тюрму і конфіскувати майно».

Також, за словами Арсенія Яценюка, урядовим законопроектом розширюється поняття хабара «до незрозумілого визначення отримання вигоди»: «Таким чином це дасть можливість не тільки органам прокуратури, але й судам і міліції переслідувати будь-кого без належних на те підстав».

«Ми виступаємо за те, щоб уряд був відповідальний, і щоб їхні намагання створити репресивну машину в Україні через надання надмірних повноважень прокуратурі, міліції, слідству не прикривались Європейським союзом. В ЄС таких законів немає. І уряд повинен це знати і перестати дурити членів Верховної Ради», - підкреслив Арсеній Яценюк.

Він наголосив, що опозиція вимагає проведення засідання двох комітетів - з питань євроінтеграції і правоохоронної діяльності, - для того, щоб з’ясувати конкретний перелік законів, який уряд внесе по євроінтеграції: «Ми за них проголосуємо».



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.