Правозахисники: зміни до закону № 3879 ухвалено з порушенням законодавства. То чи визнавати його ухвалення нам?
- Подробиці
- Опубліковано 16.01.2014 17:43
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2746
16.01.2014 Верховна Рада України ухвалила «за основу і в цілому» законопроект про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян (№ 3879). Парламент приймав таке рішення з порушенням Регламенту: законопроект був зареєстрований лише 14 січня 2014, не відбулося належного обговорення проекту, було знехтувано процедурою 2-го читання, голосування відбувалося у «експрес-режимі».
Сам законопроект порушує низку основоположних громадянських прав, гарантованих Конституцією України та Конвенцією із захисту громадянських прав та основоположних свобод, зокрема, права на мирні зібрання, права на справедливий суд, права на асоціації, суттєво обмежує журналістську діяльність.
Так, названий законопроект суттєво збільшує відповідальність за «порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій» (ст. 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення), окремо наголошуючи, що така відповідальність має наступати за зібрання біля державних та комунальних установ. Але 2013-го року Європейський суд з прав людини ухвалив два рішення (які, згідно українського законодавства, є джерелом права і обов’язкові для виконання в Україні) щодо порушення свободи зібрань в Україні: «Верєнцов проти України» та «Шмушкович проти України». У цих рішеннях чітко вказано, що, оскільки в Україні не існує спеціального закону про зібрання, який би встановлював «порядок організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій», то ст. 185-1 КУпАП не може застосовуватись.
Окрім того, свобода зібрань громадян саме біля державних та комунальних установ є одним з найважливіших аспектів громадянських прав. Адже саме ці установи є найчастіше адресатом звернень, пропозицій та вимог громадян.
Ще одна новація, яку запроваджує законопроект – встановлення відповідальності громадян за участь у зібраннях в шоломі чи масці. Таке положення порушує основоположний принцип презумпції невинуватості. Адже таким чином людина, яка хоче убезпечити себе від репресій за участь у зібранні, оголошується «правопорушником» апріорі, навіть якщо вона не порушувала громадський порядок чи якісь норми українських законів.
Це – лише невеличка частина норм законопроекту, які стосуються порушень свободи зібрань. Але геть усі норми ухваленого сьогодні законопроекту спрямовані виключно на те, аби дати силовим органам інструменти для репресій проти учасників протестів.
У зв’язку з тим, що законопроект про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян (№ 3879) ухвалений з порушенням Регламенту Верховної Ради та без обговорення як у середовищі депутатів, так і без консультацій з громадськими та правозахисними організаціями;
порушує основоположні права та свободи українських громадян, гарантовані Конституцією України та Конвенцією із захисту громадянських прав та основоположних свобод,
Всеукраїнське громадське об’єднання Інститут Республіка вимагає від президента України в. януковича не підписувати закон про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян.
Прес-служба Всеукраїнського громадського об’єднання Інститут Республіка
Також з цієї категорії...
Прийняття нового КПК перетворило Україну...
13 апр. 2012 г.
В «УДАРі» знайшли рецепт проти...
15 дек. 2012 г.
ВР прийняла постанову-звернення про визнання...
27 янв. 2015 г.
Набираючі популярність...
Понад 41 мільярд доларів США...
20 нояб. 2024 г.
Збито шість крилатих ракет ворога
21 нояб. 2024 г.
Західні медіа пишуть, як Україна...
21 нояб. 2024 г.
Останні новини
21.11.2024 14:06
Збито шість крилатих ракет ворога21.11.2024 13:55
1510 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі