Ватажка злочинної групи випустили із залу суду… з іспитовим терміном

Інформація про кримінальне угруповання, котре скоювало злочини в області, час від часу надходила до працівників карного розшуку. Оперативники проводили численні заходи щодо виявлення та затримання невідомих на той час зловмисників.

...Жертвою зухвалого пограбування в кінці минулого року став 14-річний Роман, мешканець Свалявського району. В один з днів до нього підійшло кілька невідомих молодиків і насильно відібрали у потерпілого мобільний телефон. Грабіжників не зупинило навіть те, що хлопець є інвалідом.

Через два тижні трапився ще один випадок. У 28-річного Івана з Воловеччини під час їзди виникли неполадки у його автомобілі БМВ. До водія, котрий копирсався у двигуні, підійшло троє молодих людей, один з яких допоміг Івану налагодити ці неполадки. Подякувавши хлопцям за допомогу, задоволений чоловік поїхав собі далі. Заїхавши на автозаправку, водій іномарки раптом зауважив, що у нього загадково зник технічний паспорт на автомашину. Через деякий час йому зателефонували якісь особи на мобільний телефон й пред’явили ультиматум: за повернення техпаспорту ти повинен нам віддати 300 доларів. Невдовзі троє молодиків під'їхали до вкрай ошелешеного водія. У них Іван впізнав осіб, котрі допомагали йому відремонтувати автомобіль. Вимагачі ще раз підкреслили: хочеш отримати назад документ – плати гроші. У разі відмови зухвальці погрожували водію фізичною розправою. Відтак, відібравши у нього кілька десятків гривень та золоту каблучку, нападники ретирувалися з місця пригоди.

Звісно, як у першому, так і в іншому випадку ці злодіяння стали відомі працівникам міліції, котрі створили групу з досвідчених фахівців длязатримання злочинців.

У січні цього року працівники управління карного розшуку ГУМВС спільно з колегами із Свалявського райвідділу за підозрою у скоєних злочинах затримали чотирьох молодиків з Мукачівщини та Свалявщини, віком від 20 до 30 років. Ватажком був 25 річний Василь. За скоєння злочинів він неодноразово опинявся на лаві підсудних, останнього разу його засудили на шість років ув'язення. Розшуківці встановили, що вищезгадані злочини – справа рук цих молодиків. Організатором скоєння злочинів був саме Василь, котрого й було заарештовано, а його спільників було відпущено на підписку про невиїзд. Під час затримання у молодика, як речовий доказ, був вилучений мобільний телефон, котрий зловмисники відібрали у хлопця-інваліда. Згодом у ході розслідування справи слідство встановилопричетність Василя до скоєних тяжких злодіянь: пограбування та вимагання. Після завершення слідства обвинувальний висновок було передано в один із районних судів.

Тут, здавалося б, правосуддя й повинно поставити логічну крапку над "і" й призначити справедливе покарання зловмиснику. Та підчас розгляду справи суддя раптом виявив незрозумілу поблажливість до підсуднього, замість того, аби призначити реальний термін покарання. У результаті Василя засуджено до чотирьох років позбавлення волі та звільнено його від покарання з іспитовим терміном на три роки. Словом, можна сказати, що підсудний відбувся легким переляком і його випустили на волю із залу суду. І що? Тепер він раптом стане жити чесно? Хотілося б вірити.

Викликає неабияку дивину той факт, що чомусь представниками Феміди не враховано те, що Василь неодноразово судимий, а також скоював тяжкі злочини у складі групи, пограбував інваліда. Про яку тут мораль можна говорити?

Не хочеться, аби складалося враження, що хтось має намір давати оцінку Феміді. Та все ж подібний вирок не може не викликати здивування. Адже судили не за банальну крадіжку, а за скоєння тяжких злочинів. Така незрозуміла поблажливість, звісно, викликала обурення і в працівників карного розшуку. Адже, щоб зашкодити зловмисникам надалі робити зло, оперативники витратили чимало часу та зусиль для виявлення та затримання злочинців.

Районна прокуратура на вирок райсуду винесла оскарження. Є сподівання, що Закарпатський апеляційний суд об'єктивно розгляне справу й винесе справедливий вердикт. Як, до речі, вже було не раз.

За матеріалами ЗГ ГУМВС Українив Закарпатській області

Наступна стаття »



Коментарі

  +0 #1 Елена Николаевна 11 нояб. 2009 г., 12:57:40
А покажите мне образцовых, не подкупленных судей, да еще и безграммотные. Чернигов районный суд, 2 года рассматривал дело о краже и умышленном поджоге ранее судимого и дал ему 4 года, но 1,6 условно и где справедливость? А убытки этот негодяй нанес на сумму более 100 тис.грн. ВОТ ВАМ КВАЛИФИКАЦИЯ СУДЬИ. Имя не называю, она молодая. Ей еще работать, но квалификацию конечно надо повышать.
  +0 #2 mars 12 мар. 2010 г., 01:07:10
Фамилию судьи назовите, пускай поганца узнает вся страна, получил на лапу или подсудимая тварюка его родственник.
  +1 #3 rumata 11 авг. 2010 г., 12:44:53
обовязково треба вказувати прiзвище суддi хай тремтить коли рахуэ нечеснi грошики

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.