​У 2019 році Україна офіційно відзначатиме роковини депортації українців з Польщі до СРСР

2019 рік буде роком пам’яті українців, депортованих з Польщі до Радянського Союзу. У четвер, 8 листопада, народні депутати підтримали проект постанови про відзначення на державному рівні 75-х роковин примусового виселення українців, повідомляє Польське радіо.


«Депортація, проведена у 1944-1951 роках тоталітарними режимами Польщі та Радянського Союзу, є одним з найбільш трагічних наслідків Другої світової війни», – заявили автори постанови.

У документі говориться про «примусове виселення автохтонних українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини».

«Протягом багатьох століть автохтонні українці на цих територіях зазнавали постійних утисків та переслідувань від колонізаторів за свою віру, мову, землю, численних людських жертв, духовних й матеріальних втрат, неодноразових примусових виселень», – наголошено на початку постанови.

У документі підкреслено, що процес примусового виселення українців до СРСР супроводжувався, зокрема, жорстокими порушеннями прав люди, абсолютною забороною повернення на рідні землі та конфіскацією майна.

Українські депутати визнали, що це призвело до руйнування української культурної та історичної спадщини, поставило під загрозу знищення низки етнографічних груп українського народу.

У документі також говориться, що у зв’язку з депортацією корінного населення майже призупинено тисячолітнє існування «найзахіднішої гілки» українства.

У пояснювальній записці зазначено, що у 1944-1951 роках з Польщі було депортовано понад 700 тисяч українців. У ній також говориться, що ще до примусових виселень їх переслідували та вбивали.

Оголошуючи 2019 рік роком депортованих з Польщі до СРСР, Верховна Рада України встановлює другу неділю вересня – Днем пам’яті примусово виселених автохтонних українців, який відзначатимуть на державному рівні.

Фото creativecommons.org



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 4 грудня обговорив останні новини довкола війни росії проти України

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.