Вперше в історії видано ордер на арешт чинного президента

Міжнародний кримінальний суд (МКС) 4 березня оголосив про рішення передсудової палати видати ордер на арешт президента Судану Омара аль-Башира у зв`язку зі звинуваченнями в злочинах проти мирного населення, повідомляє РІА Новини.

З проханням про видачу ордера на арешт президента Судану в передсудову палату МКС 14 липня минулого року звернувся головний прокурор суду Луіс Морено-Окампо (Luis Moreno-Оcampo). Він звинуватив главу суданської держави в злочинах проти населення провінції Дарфур на Заході Судану.

Як повідомила на прес-конференції представник МКС, рішення суду стало першим випадком, коли ордер на арешт видається відносно чинного глави держави. 

В ордері міститься сім пунктів звинувачення. П`ять із них стосуються злочинів проти людства: вбивства, насильницькі депортації, тортури, згвалтування, знищення груп населення. Два пункти стосуються військових злочинів: навмисні атаки проти цивільного населення і пограбування.

Звинувачення в геноциді не включене в ордер на арешт, оскільки більшість членів передсудової палати визнали, що головний прокурор не надав досить доказів того, що уряд Судану мав намір знищити три етнічні групи населення Дарфура: Хур, Масаліт і Загава (Fur, Masalit, Zaghawa). Проте судді відзначили, що в разі надання прокурором додаткових доказів в ордер на арешт може бути включений і злочин геноциду.

Напередодні оголошення рішення суддів Морено-Окампо заявив, що володіє вагомими доказами причетності аль-Башира до цих злочинів. За його словами, більше тридцяти свідків готові надати свідчення, в яких вони розкажуть про контрольовану аль-Баширом кампанію, направлену на фізичне знищення трьох етнічних груп: Хур, Масаліт і Загава.

На відміну від справ, що стосуються інших осіб, проти яких МКС висунув обвинувальні висновки, головний прокурор МКС Луіс Морено-Окампо зайнявся ситуацією в Дарфурі на прохання Ради Безпеки ООН. 

Сам аль-Башир не визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду. У вівторок на церемонії відкриття греблі на річці Ніл на півночі від столиці Судану він заявив, що майбутнє рішення МКС не матиме жодного значення, незалежно від того, яким воно буде. За словами президента, «будь-яке рішення Міжнародного суду не має жодної цінності і не варте навіть чорнил, якими воно буде написано».

Як заявив аль-Башир, Захід «узяв Судан на приціл, щоб зупинити реалізацію проектів з розвитку країни», проте гордий народ його країни «на всі ці рішення відповість новими проектами розвитку».

Наступна стаття »



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 25 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.